ESKİ 4STORY

1
3
914 gün önce oluşturuldu #11
stelyoz
Seviye 131, Lapiris
Okçu
Derion
Hatırlayın Marad,Oktopus,General Payon,Prull arasındaki koşuşmalarımızı.

Binek yok tabi o zamanlar #EMO_ALT_1#
812 gün önce oluşturuldu #12
Leato
Seviye 68, Lapiris
Büyücü
Derion
Duygulandırdınız, az özlemedik o dönemleri #EMO_ALT_2#
812 gün önce oluşturuldu #13
KaRaOkCu54
Seviye 107, Lapiris
Okçu
Valorian
Hiçbir zaman geri dönmicek olan güzel, nostaljik günler....

5 yılımı bu oyunda geçirdim ve bıraktım. Geri dönmeye çalıştım ama yapamadım. İyi,kötü,değişik anılarım oldu. Her zaman özlicem hiç bir zaman unutmıcam #EMO_ALT_3#
811 gün önce oluşturuldu #14
LynkaoS
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Derion
Hatırlayın," General Payon evinde parti var ch 1 girişler 1 g " #EMO_ALT_4#
811 gün önce oluşturuldu #15
xKirito
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Valorian
...
811 gün önce oluşturuldu #16
eQQ
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Valorian
...
810 gün önce oluşturuldu #17
SlaveHunters55
Seviye 81, Lapiris
Savaşçı
Derion
Oyunun eski hallerini bu kadar özleyen kişi var ancak hiçbir eskiye dönme çabası yok.İLGİNÇ!
Herkes Yesode'de +5 silahlarla 5 kişiyle mühür döndüğü günleri özlüyor ama oyun her geçen gün daha kolaylaşıyor.İLGİNÇ!
Oyuna giriş müziğini deli gibi özleyen kişiler var ancak oyun giriş müziği her geçen patchde daha kötüleştiriliyor.İLGİNÇ!
Sanki geçmişe dönmemek için yemin etmişler gibi.Bu oyun 5 yıl önceki haline gelse server 5 katına çıkacak haberleri yok.
Eskiden oyuna para yatırmasanızda şansa bala +7 bastım mı seti dizmiş oluyordunuz.Ancak şu an en kötü set+20 olmalı.Para yatırmadan 20 basan bir elin parmaklarını geçmez.
10 kişi bir slotu kesemiyorduk şimdi bir kişi bir mapteki tüm slotları tek alanla yatırıyor.İLGİNÇ!
Bir oyun eski halinden ancak bu kadar uzaklaştırılır.Kusura bakmayın bizi düşünen yok.İLGİNÇ!
Umarım ya bir gün 4Story'in eski halini görebiliriz yada ona benzer yeni bir oyun çıkar.Bu kadar özlem yeter!
809 gün önce oluşturuldu #18
PayrosaTRS
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Valorian

Oyunun eski hallerini bu kadar özleyen kişi var ancak hiçbir eskiye dönme çabası yok.İLGİNÇ!
Herkes Yesode'de +5 silahlarla 5 kişiyle mühür döndüğü günleri özlüyor ama oyun her geçen gün daha kolaylaşıyor.İLGİNÇ!
Oyuna giriş müziğini deli gibi özleyen kişiler var ancak oyun giriş müziği her geçen patchde daha kötüleştiriliyor.İLGİNÇ!
Sanki geçmişe dönmemek için yemin etmişler gibi.Bu oyun 5 yıl önceki haline gelse server 5 katına çıkacak haberleri yok.
Eskiden oyuna para yatırmasanızda şansa bala +7 bastım mı seti dizmiş oluyordunuz.Ancak şu an en kötü set+20 olmalı.Para yatırmadan 20 basan bir elin parmaklarını geçmez.
10 kişi bir slotu kesemiyorduk şimdi bir kişi bir mapteki tüm slotları tek alanla yatırıyor.İLGİNÇ!
Bir oyun eski halinden ancak bu kadar uzaklaştırılır.Kusura bakmayın bizi düşünen yok.İLGİNÇ!
Umarım ya bir gün 4Story'in eski halini görebiliriz yada ona benzer yeni bir oyun çıkar.Bu kadar özlem yeter!

Marduğun ticareti oldugu zamanlar, bune böyle herkesde var içeriğinin bir anlamı kalmadı marduk atamayan bile esansını satın alabiliyor diyorken şimdi niye ticareti kapalı böyle işmi olur nasıl oyun bu diyenleri hatırlıyorum ilginç !

Önceden foruma tonlarca konu acarak, bu nasıl bir iş böyle süreli item bile yok nasıl oyun bu ! Dökümanda ölüyoruz ! Kasılamıyoruz, bir kolaylık saglayın yüksek leveller oyundan bizi bezdirdi derken şimdi bu oldugunda nerde eski dökler ! Bizi saatlerce keserler savas olurdu ! Süreli itemimiz bile yoktu ! ama oyun zevkliydi ilginç !

Önceleri sadece bir kale savasına mahkum iken baskentlerde saatlerce bu nasıl is cok sıkıldık ! Yeni charmı kassak yapıcak hic bişey kalmadi ! deyip sıkıntıdan char kasarken şimdi 140 level seviyemi olur ? Bu nasıl iş oyunu batırdınız, biz nasıl 140 kasıcaz diyenleri hatırlıyorum ilginç !

Narwashi - ikinci savasa davet gibi aktiviteler varken bu nasıl drop bölgesi ! Cok zor ! icerde 90 leveller olmadan kesemiyoruz ! Böyle oyunmu olur derken bunlar kaldırılıp cehennem gibi kolay yapabileceginiz şeyler gelince bu nasıl oyun ! Böyle şeymi olur ! hersey cok kolay! dediginizi hatırlıyorum işte asıl ilginclik bunlardadir.

Ben hicbir taraf tutmam gördügümü yazmak istedim bunlari istemeye istemeyede olsa isteyen genede 4story.TR oyunculari bu yazdıklarımı ise an ve an bunlari görmüs biri olarak yazmak istedim.

İyi Forumlar.
808 gün önce oluşturuldu #19
SlaveHunters55
Seviye 81, Lapiris
Savaşçı
Derion
PayrosaTRS,konunun genelinde haklısın.Söylediğin şeylere bende tanık oldum zamanında.Oyun içinde herşeye itiraz eden belli bir tabaka oluyor her zaman.Döklerdeki savaşlar 50,60 dök savaşı mesela bana aşırı zevk veriyordu.Şimdi toplama bir dök savaşı var girer girmez tek yiyorsun.Savaştan birşey anlamadan kaybedip Markut'a geri dönüyorsun
Diğer yandan İkinci Savaş'a davet kaldırıldığında çok tepki olmuştu.Bende orada para kasanlardandım.Ama yerine cehennem getirildi.O konuda haklısın.
Ancak bizim değinmek istediğimiz konu biraz daha farklı.Oyunun tamamen para yatıranların oyunu olması tesadüf değil.Gördüğümüz sağlam itemli karakterlerin yüzde 95 i oyuna para çekmiş kişiler.Zamanında böyle bir ihtiyaç duymuyorduk.Çünkü +6 +7 basmak için şansa tentüre pek de lüzum yoktu.Çırağın formülünü alırdın +6 7 geçince seti dizmiş olurdun.Şimdi şanssız tentürsüz kim 20 basabilir Allah aşkına.
Oyunda güzel gelişmelerde var haklarını yemeyelim.Mesela Dünyalar Savaşı bence güzel düşünülmüş bir sistem.Haklarını yememek lazım.Ama 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor malesef.
Oyunda karakterler arasındaki fark her geçen gün daha da artıyor.Savaşçı uzak menzilli karakterlerin kuklası olmuş durumda.Zamanında kalkan taktığı zaman ölüm saçan savaşçı karakteri artık kalkan takıp zırh set yapsa bile 18 değnekli bir büyücüden 1k yiyor.Çağırıcı güçlendirildi.Düzenbaz da güçlendirildi.Okçu ya zamanında yeni skiller getirilmişti.Ancak savaşçı güçlendirilmeyip hatat üstüne güçsüzleştirilen tek karakter.Zamanında %20 büyü zırhımız düşürülmüştü bir yamada.
Biz oyunu zor haliyle sevdik.Belli bir güce kavuşmak için çabalama haliyle sevdik.Hangi oyunda merkez bölge boş olur.Bizde Yesode sinek avlıyor.Ne gerek varki gir 10 döke yarım saate 20 levelsin.
Geçen sene 3 arkadaşımı zoraki oyuna gelmeye ikna ettim.Adamlar oyunu açtılar.Bu ne oğlum daha 1 levelde skillerin alayı açık böyle oyun mu olur diyip oyunu kapattılar.DÜŞÜNÜN!
Oyuna para yatıranlar üst düzey karaktere sahip olabiliyor.Biz oyuna para yatıramayanlarsa anca +18 set dizebiliyoruz.Hangi oyunda tank karakteri 3 4 k hasar yer?
Oyunda yapılan her değişiklik kötü demiyoruz ancak dediğim gibi 3 yanlış 1 doğruyu götürüyorsa yapılan değişikliklerin %90 ının kötü olduğunu varsayarsak eksi netlerdeler.HABERLERİ OLSUN!
808 gün önce oluşturuldu #20
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Döklerdeki savaşlar 50,60 dök savaşı mesela bana aşırı zevk veriyordu.Şimdi toplama bir dök savaşı var girer girmez tek yiyorsun.Savaştan birşey anlamadan kaybedip Markut'a geri dönüyorsun

Döküman savaslarinda 140 lvl oluyorsunuz bu durumda hic bir oyuncunun size tek atabilme ihtimali bulunmuyor. zaman zaman yarim saat orada savasilip iki ülkeninde birbirini yenemeyip berabere bittigine sahit oluyoruz. bunu her zaman yapabilirsiniz özverili olup aktif olup tesviklerde bulunarak. eskiden döküman savasinda tek basiniza oluyordunuz karsinizda 2 oyuncu olsa kazanma ihtimaliniz olmuyordu. simdi ise tüm leveller bir arada toplaniyor ve esit levelde bulunuyorsunuz. hatta iyi itemi olan oyuncularin her döküman icin charlari vardi itemlerini sirayla bu charlara aktarip tüm dökümanlari neredeyse tek basina topluyordu.

Ancak bizim değinmek istediğimiz konu biraz daha farklı.Oyunun tamamen para yatıranların oyunu olması tesadüf değil.Gördüğümüz sağlam itemli karakterlerin yüzde 95 i oyuna para çekmiş kişiler.Zamanında böyle bir ihtiyaç duymuyorduk.Çünkü +6 +7 basmak için şansa tentüre pek de lüzum yoktu.Çırağın formülünü alırdın +6 7 geçince seti dizmiş olurdun.Şimdi şanssız tentürsüz kim 20 basabilir Allah aşkına.

Yanildiginiz konu su ki suan oyuna hic bir para yatirmayan bir kisi +26 27 bile basabilecekken Eskiden oyuna para yatirmayan hic kimse +20 item basamazdi. Eskiden ustanin formülü, tentür ve sans iksirleri ticarete kapaliydi. buda demek oluyor ki oyuna para yatiran bir kisi 24 set bile dizebilir ama oyuna para yatirmadiysan tentür dahi elde edemez ciragin formülü yada asistan ile hic yakmadan +11 e gelebilirsen mutlu olursun. suanda ise tüm arti malzemelerini ticaretle alabiliyorsunuz hatta bir cok sandiktan arti basma malzemeleri toplayabiliyorsunuz. etkinliklerde 00 bile elde edebiliyorsunuz. eskiden biraz item yapmanin +15 mesela tek yolu ticaretti ama buda sizin icin imkansizdi emin olun. cünkü oyuna para yatirmayan hic bir kimsenin elinde o kadar altin bulunamazdi. danisman sistemi, marduk, cehennem, dünyalar, muharebe yoktu, nakit esyalar satilamiyordu para biriktirmenizin tek yolu mühür dönmek veya İkinci Savaş'a davet'te malzeme kasmakti. orada malzemeyi kimlerin kasabildiginide anlatmama gerek yok sanirim. mühür dönerek 5 altin toplasaniz kendinizden zengini yok gibi hissediyordunuz. 5 altin ilemi set dizecektiniz?
suanda +20 set yapamaz kimse oyuna para yatirmadan diyorsunuz. oyundan duyuru gecilse ve hic kimse üsenmeden dürüst bir sekilde bu cagriya kulak verip buraya yazsa +24 ve üstü oyuna para yatirmadan set düzen 10larca, +22 ve üstü set dizen ise kat ve kat fazlasi insan burada bulusur. 

+6 7 set dizdigimizde seti dizmis oluyorduk diyorsunuz bundan 5 yil önce bile elinde +24 degnegi olan insanlar vardi. asil o zaman +24'e sahip olan kisilerden tek yiyordunuz ve yemek zorundaydiniz. o kisi oyuna para yatirmis +24 dizmis sizin setiniz +6 7 yukarisinada para yatirmadan cikamazdiniz zaten ve o kisi gelin size tek atar yada alan attigi yerde aycekirdegi gibi onlarca oyuncu yatardi ve buna karsilik elinizden gelen hic birsey yoktu. suan tek bir oyuncu gösterin ki ben ölümsüzüm desin? tek bir oyuncu gösterin ki ben vs attigimda 10-0 karsimdakini yenerim desin. karsinizdaki +28 setli biri olsa, sizin elinizde +22 degnek olsa itemleriniz ates olsa bile 1 kez mislemenize bakar yenilmeniz yada rakibinizin siz oyunu sütunlamadan sizi sütunlamasi. eskiden bir kisi sütunlu olmasina ragmen sütunlanmadan hemen önce alan atti ise kendi üstüne yada yakinina 10larca kisi o alan icerisinde ölüyorken suan 20 - 30 k can ile oyuna binlerce lira yatirmis oyunculara hic para yatirmadan kafa tutabiliyorsunuz.

ha oyuna hem para yatirmamis hemde yan gelip yatmissaniz ölmeye mahkumsunuz. zaten yattiginiz yerden set dizecek olsaniz kimsenin oyuna para yatirmasi gerekmezdi.
mühürler, marduklar, danismanliklar, pazarlar, muharebeler, dünyalar savaslari degerlendirildiginde ki degerlendiren onlarca oyuncu var +26 silah +24 setleri ile gayet güzel egleniyorlar. bunu siz yapamadiysaniz hatayi kendinizde arayin. 

Biz oyunu zor haliyle sevdik.Belli bir güce kavuşmak için çabalama haliyle sevdik.Hangi oyunda merkez bölge boş olur.Bizde Yesode sinek avlıyor.Ne gerek varki gir 10 döke yarım saate 20 levelsin.

Siz kimsiniz tam olarak? eski forum kaldirildi keske oradan bir arsiv yapip kenara koysaymisim. biz derken kimi yada kac kisiyi kastediyorsunuz bilmiyorum ama oyuna baslamis birakmis vs vs 1000lerce oyuncunun eski dönemlerdeki mesajlarini yayinlasam okumak icin haftalar gerekirdi. oyun cok zor, kasilacak adam bulamiyoruz, mühür dönmek icin 1 pt lazim kimse yardim etmiyor, mühür destek dedigimizde gelen olmuyorlar. aylardir 82 leveldeyiz, para kasacak hic bir yer yok, arti basma malzemeleri ticarete kapali, itemleri gelistiremiyoruz. arti basmak cok zor.. arti basmak cok zor diye her gün yeni bir konu acilirken suan en son ne zaman böyle bir konu acildi? oyunun i herseyen sikayet ediyordu, benim felsefem oyunun zor olmasindan yanadir, bundan yanadir ki oyuncular birseyleri basarmak icin daha cok ugrassin kolayca elde ettiklerinde hemen hevesleri kacmasin.. buna ragmen yazdiginiz her sey raporlaniyor üzerine her hafta tartisiliyor. buda diger ülkelerin bildirimleride eklenince duruma bakilir oyuncularin inin istegi bu yönde oldugundan mecburen oyunda kolaylastirmaya gidilir. hayir oyunun i oyun zor diye aylarca yillarca dert yanmisken oyun kolaylastiginda ayni oyuncu kitlesi yada digerleri hangi hakla gelip oyunu batirdiniz diyebilir? oyun kolaylastirildi, arti basma malzemeleri, nakit esyalar ticarete acildi, mühürler kolaylastirildi, level kasma kolaylastirildi, elde edebileceginiz altin kat kat ve artirildi farkli alternatifler sunuldu ve bunun gibi onlarca sey. ardindan hersey kolaylasti artik herkes son level, yapacak birsey kalmadi, 1 char acsak 4 günde 1 haftada 97 lvl olabiliyoruz ve bunun gibi yüzlerce sey ortaya atildi. tutupta 97 lvl oyuncuya sen 40 lvlsin, sen 60 lvlsin sen daha kolayken kastin senin hakkin 20 level diye levelleri gerimi alacaktik ? level yükseltmesi gerekli diye bas bas bagiriyordunuz sadece bunu yaparken level yükseltmesi gerekli kelimelerini kullanmiyorda artik yapacak birsey kalmadi, artik hersey kolay, level kasmak kolay ibarelerine yer veriyordunuz. cözüm? sifir.. sikayet? üstünüze yok.. 

bu durumda oyuncularin levelini asagi cekemeyecegimiz yada bundan sonra 97'ye kasmak zor olacak diyemeyecegimiz icin mecburen level sinirini yükseltmeliydik ve bunu biraz daha zor yapmaliydik. zor bile degil aslinda bana kalsa en hizli leven alan kisinin 140 olmasi 3 ay sürerdi 2 hafta sürdü sadece.. level yükseltmesi geldi 140 lvle cikti, 2 haftada 3 haftada 1 ayda 140 lvl olan onlarca oyuncu varken hala ve hala aradan 14-15 ay gecmesine ragmen 140 olamayan ve halada dert yanan oyuncular var 2 dk durup kendi hatalarina bakmadan. buna ragmen aman madur olmasinlar, aman lvl yükseltmesi geldi diye oyundan kopmasinlar diye, muharebe ve dünyalar savasi level olayina dayanmadan tasarlandi, birlesmis savasinda, kale savaslarinda 140 lvle ayarlandi charlariniz. hala da kimisi e level kasmanin mantigi yokki zaten en önemli yerlerde herkes 140 level diye sikayet ediyor kimisi ise hala 140 lvl olmayan ardire cikamiyor ardiride 140 yapin, corak tarlada ejdere gidemiyoruz orada da 140 lvl yapin diyorlar. aslinda bir birlerinin tezini cürütüyorlar. heryerde 140 yapmadik ki 140 olamadiginiz yerlerde bu ihtiyaci hissedin ve 140 kasin.  140 lvl olma sistemi olmasa suan savaslarda 2-3 partiden yukari cikamazdiniz, gruplarinizda hep kücük leveller var ama 140 olduklari icin kullanisli oluyorlar. 140 olmasalardi ne gruba ne savasa almazdiniz. hatta suan 140 olanlarin p i bile eskiden savaslarda 97 olan ama aslinda 40-50 lvl oyunculardan olusuyor. savasta 97 olduklari icin 40 lvlden itibaren onlari loncaniza, gruplariniza aldiniz savaslari ögrendiler kendilerini bir topluluga ait hissettiler sizlerin amacina uydular birlik oldular ve level kastilar. bu olmasaydi 40-50-60 lvle kadar kendi baslarina kasilip, 1-2 vs atip savaslardan habersiz vaziyette oyunu birakip gideceklerdi. 

Geçen sene 3 arkadaşımı zoraki oyuna gelmeye ikna ettim.Adamlar oyunu açtılar.Bu ne oğlum daha 1 levelde skillerin alayı açık böyle oyun mu olur diyip oyunu kapattılar.DÜŞÜNÜN!

Oyunda level esitlemesi geldi, bir kisi 20 lvlkende yukarda bahsettigim haritalara girdiginde 140 lvl gibi oluyor. peki skilleri tamamen kapali olursa sadece düz vurus yaparak savasta ne fayda saglayabilir? bu skiller kapali olsaydi ve size deseydik ki leveliniz azda olsa savas haritalarinda 140 lvl olacaksiniz sizin yanitiniz ne olurdu? " siz bizle dalgami geciyorsunuz chari 140 lvl yapsaniz ne olacak sadece düz vurusu acik adamin, alani yok stünu yok savasta ne yapabilirki? skiller yoksa 140 yapmaninda mantigi yok bu nasil bir tezat" derdiniz. suda var ki  tutupta oyunu yeni acitiginizda skilleri size full seviye vermiyoruz. hepsi acik ama hepsinin seviyesi 0. onu level kasarak yükseltmek zorunda kaliyorsunuz.

Oyuna para yatıranlar üst düzey karaktere sahip olabiliyor.Biz oyuna para yatıramayanlarsa anca +18 set dizebiliyoruz.Hangi oyunda tank karakteri 3 4 k hasar yer

bunun yanitini yukarda vermistim. oyuna para yatirmayanin bu derece güclenebilecegi bir oyun daha göremedim ben simdiye kadar. (online olmayan ücretsiz masa üstü oyunlari haric)

Oyunda yapılan her değişiklik kötü demiyoruz ancak dediğim gibi 3 yanlış 1 doğruyu götürüyorsa yapılan değişikliklerin ının kötü olduğunu varsayarsak eksi netlerdeler.HABERLERİ OLSUN!

Burada yapilan her güncellemenin nedenlerini aylarca tartisabilirim. emin olun hic birindede hakli cikmazsiniz. en hakli cikacaginiz konuda bile mutlaka ya sizin yada diger ülke oyuncularinin talepleri olmustur bunu siz istemissinizdir ama sonradan bunun yanlis bir tercih oldugunu farketmissinizdir. oyun kolaylasmali diyip kolaylastiginda ise böyle tadi cikmiyormus demek gibi birsey bu.
hatta oyuna yeni craft itemlerin gelmesi yada arti basma seviyesinin 28'e cikmasinda bile hakli cikamazsiniz. 

Oyunda ki her özelligi belli kesimlerin kendi cikarlari icin kullanmasi yada bazi sirf sorun cikarmak icin oynayan ve bundan eglenen oyuncularin diger oyunculari sinir etmek icin bunlari kullanmasi netincesindedir oyunun suan ki tüm olumsuzluklari. oyundaki her özelligi yalnizca eglenmek icin kullansaniz, ben nasil karsimdakileri sindiririm bezdirim demek yerine nasil birlikte eglenebiliriz diye bakabilseniz oyun eskisinden kat ve kat güzel dersiniz. 
Hic kusura bakmayin ama bardagin bos tarafindan bakmaya megilli, tüm sucu oyun takimina ve oyuna atmaya alismis, kendi hatalarini görmekten aciz, birbirlerini olumsuz yönde galeyana getiren, birbirinin sevkini kaciran, kahvehanede oturupta ah eskiden eskiden naralari atan, cikarlari icin yapmayacagi sey olmayan, kibir ve nefretten baska gözünün hic bir sey görmedigi bir topluluk haline geldiniz. En azindan oyunun i bu durumda ve bu yeni birsey degil yillardir böyle. lütfen diger luk kesim üzerine alinip kirilmasin.. size bir cok özellik sunariz ve bunlari oyun icerisinde ne icin kullanacaginiz tamamen size kalir. iyiye güzele ve eglenceyede kullanabilirsiniz, oyunu birbirinize dar etmek birbirinize oyun biraktirmak icinde kullanabilirsiniz.

bindiginiz dali kestikten sonrada suclayacak baskalarini bulursunuz.

Sözlerim hakaret degildir samimi bir sekilde okuyup düsündügünüzde dogru söylüyor diyebilirsiniz. amac asagilamakta degildir 5 yildir her zaman bunu görmenizi saglamaya calistik sizler ise tutumlarinizda inat ettiniz. eskiden de zaman zaman benzer sözleri sarfetmisizdir, belki gözünüz acilir ne durumda oldugunuzu görürsünüz diye.

Team Coordinator a.k.a Crew Leader
1
3
Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.