ESKİ 4STORY

1 2
867 gün önce oluşturuldu #21
SlaveHunters55
Seviye 81, Lapiris
Savaşçı
Derion
Sayın Pegasus,öncelikle benim kim olduğumu yada kimler olduğumuzu sormuşsunuz.Bende eskiden bu oyunu oynamış sıradan biriyim.Derdim burada moderatörleri yermek değil ki sizin de burada cevap yazmanızı beklemiyordum açıkçası.Şikayet edenlere karşı yaptırım yapma konusunda haklısınız.Söylediklerinizin çoğunda haklısınız ancak biz burada eskiden bu oyunu oynamış insanlar olarak kendi çapımızda oyun hakkında yorumda bulunduk.Burası oyuncuların fikirlerini rahatça ifade edebileceği bir forum.Karşıt görüşümdesiniz ancak ben daha sakin bir cevapla bana gelmenizi isterdim inanın.Diğer yandan kahvehane köşelerinde ah ah diyen insanlar tarzında ibareler kullanmışsınız.Kendi çapımızda üniversite okuyan bir bireyim ve elimden geldiğince kendimi her konuda gelişen bir insan olmaya zorluyorum.Çocukluk zamanlarında oynadığım bir oyunun forumunu ziyaret edeyim dedim ve yan tarafta Eski 4story adında açılan bir konuya yorumda bulundum.Ancak dediğim gibi amacım burada insanları oyundan soğutmak değildi.Size ve diğer oyunculara saygım sonsuz.Haklı konularınız var demişsiniz haklı çıkarım her konuda.Evet illaki her konuda fikirleriniz vardır.Bunlar doğru veya yanlış olabilir.Ama bunu sizin tek başınıza karar vermeniz imkansız.Toplu savaşlarda skiller eklenebilirdi.Gorda 1 level başlayan bir insanda tüm skillerin olması mantıksız bence.Ama savaş girilince skiller çılabilir.Yada 10 levelden sonra falan açılabilir.Evet ticarete açılan ürünler var.Ancak insanların parayla çat diye çektiği itemleri biz saatlerce kasıp ancak bir kısmını alabiliyoruz.Ben bu çarı cehennem çarı olarak kullandım ve savaşların çoğuna katıldım.Markutta yatan ve oflanan düşük levellerden değilim belirtmek istedim.Genel konuşmuşsunuz birşey diyemem ancak ben genellemelerinizden kendimi soyutluyorum.Döklerde 2 ye tek kalma mevzusu doğru ancak toplu bir savaş açıldıktan sonra bence döklere dokunulmasaydı.Yani isteyen levelinin yettiği döke isteyen toplu döke girse zevkli olurdu.Kimin kimi kestiği anlaşılmayan ortamda dök savaşı bana pek keyif vermeyebilir.Kimi insan 3 e 2 tarzında az kişili savaştan hoşlanabilir.Bu bir zevk meselesi.O zaman bu adamın da düşüncesine saygılı olunup dök savaşları sabit kalırdı.İsteyen 50 60 dökte kapışsın denilebilirdi.Şimdi ben sizinle laf yarışına asla girmiyorum yeniden belirteyim ancak ben savaşçının bu oyunun şu an büyücü çağırıcı düzenbaz gibi karakterlerin kuklası olduğu konusunda ve oyunun en zayıf sınıfı halinde olması konusunda iddaalıyım.Markutta gezerken karşınıza ya okçu ya büyücü çıkıyor.Neden 6 karakter içinden bu 2 karakter aşırı dozda önde.Zamanında millet çağırıcı seçmezdi.Tamam o biraz güçlendirldi.Şimdi az da olsa bazıları kullanıyor.Savaşçı için çok konu açıldı ama hala aynı malesef.Ticarete açılması nakit ürünlerin güzel bir karardı o konuda tebrik ederim sizleri ancak +basma oranlarının düşmesi ve eventlerin de yapılması herkesde en kötü 18 20 set olması sonucunu doğurdu.+basma oranlarının bu denli artmasına pek anlam veremiyorum açıkçası.
Dediğim gibi ben kendini ön plana sokmaya çalışan biri değilim.Özlediğim oyuna bir bakayım derken denk geldiğim foruma duygularımı yazmış biriyim.Sayın Pegasus ve oyuncu arkadaşlarıma saygım sonsuz.Bende sıradan bir oyuncuyum.Hepiniz saygıyla selamlıyorum.Kabalık ettiysem affola
867 gün önce oluşturuldu #22
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Kabalik ettiginizi düsünmüyorum SlaveHunters55, zaten sizinde bir cümle arasinda belirttiginiz gibi yazdiklarimin tamami genele yayarak söylenmis sözler. Keza siz kimsiniz? biz derken kimi kastediyorsunuz derken de siz kimsiniz ki? mantigi ile yazmadim onu. Herkes biz biz diyerek konusuyor bir geneli kastederek ama sonradan o biz kelimesini iceren kisileri bir türlü göremiyoruz. Yazmis oldugunuz yazilarin tamami benzer oyuncular tarafindan onlarca yüzlerce kez dile getirilmis seyler, benim yazdiklarimda tek bir kisiye yönelik degil bu oyunun %90'ina yönelikti.Sizin mesajiniza denk geldi orasi ayri.

Varolan oyunculari bir arada tutmaya calisiyoruz, bu sayede yapilan savaslar zevkli olsun insanlar dagilmasin istiyoruz.Eger hem toplu birlesmis savasi hemde yanina 10 farkli döküman savasi koyarsak kimseyi bir arada tutamaz birlesmis savasida diger dökümanlar gibi 2-3 kisinin ötesine gecmez bir mantigi kalmazdi.

Savasci konusuna gelirsek o dönemler buradamiydiniz yada forumu ne kadar takip ettiniz bilemiyorum, TR takimi olarak savascinin güclenmesi icin elimizden geleni yaptik. 10larca öneri maddesi olusturduk bunlardan en azindan 1-2 tanesi hayata gecerse savasci toparlayacaktir dedik.Hayal gücünüzü zorlayip bir savascinin elinde bir zincir olup uzaktaki bir oyuncuyu kalabaliktan tutup kendisine cekebilecegine kadar bir cok önerimiz oldu.Lakin 13-14 ülkenin oynadigi bir oyun 4story, TR ve bir baska ülkeden baska destekleyen olmadigi icin hayata gecmedi bizimde savasci konusunda yapabilecegimiz extra birsey kalmadi.

Team Coordinator a.k.a Crew Leader
867 gün önce oluşturuldu #23
PayrosaTRS
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Valorian

Savasci konusuna gelirsek o dönemler buradamiydiniz yada forumu ne kadar takip ettiniz bilemiyorum, TR takimi olarak savascinin güclenmesi icin elimizden geleni yaptik. 10larca öneri maddesi olusturduk bunlardan en azindan 1-2 tanesi hayata gecerse savasci toparlayacaktir dedik.Hayal gücünüzü zorlayip bir savascinin elinde bir zincir olup uzaktaki bir oyuncuyu kalabaliktan tutup kendisine cekebilecegine kadar bir cok önerimiz oldu.Lakin 13-14 ülkenin oynadigi bir oyun 4story, TR ve bir baska ülkeden baska destekleyen olmadigi icin hayata gecmedi bizimde savasci konusunda yapabilecegimiz extra birsey kalmadi.

Savasci ile alakali bazi şeyler sormak istiyorum. Soracagim bu soru kesinlikle şirketi eleştirmek veya hesap sorma amaci güdülerek sorulmuyor önce bunu belirtmek istiyorum. Bircok oyun oynadim onlien olsun olmasin hepsinin genel olarak yapisini anlamis genel olarak cogu oyunun sistemini cözebilmis birisiyim. Tek bir oyun haric 4story. Cogu oyun şirketi classlar arasi denge icin oyuncularin fikrini dahi almadan degisiklige gidiyor. Cogu oyuncu bundan rahatsız oluyor evet, fakat sonradan soruldugunda ise classlar arasi dengenin kişiye göre degistirilemeyecegini dengenin her class icin eşit ve zorunlu oldugunu beyan ediyorlar. Benim kitledigim konu 4story de bu. Oyuncular savascıdan memnunlar (türkiye haric). Peki şirket veya oyun yapımcısı bariz olarak bir classın batık oldugunu bildigi halde niye oyuncularin görüslerini alıyor ben bunu anlamıyorum. Anlam vermeye calisiyorum lakin bir bütünlüge kavusturamıyorum.

2. si ise özel bir soru olacak. Sınıflar arasi denge icin bir cok şey denendi bazı degisemeyen sınıflar olsada en son bu hali aldi. Bu bozuk olarak tabir edilen sınıflar icin yeni bir class cıkartılmasi mümkün degilmi ? Yıllardir 6 tane sınıf var. Oyuna 2 hadi 2 yi geçtim 1 yeni sınıf eklensede ve öyle bir ayarlama yapılsada su sikayet eden sınıflarin ihtiyacları biraz olsun kapatilsa güzel olmazmıydı ?

İyi Forumlar.
867 gün önce oluşturuldu #24
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Classlarda dengeye gidilmesi icin birseylerin göze batmasi gerekir. Örnegin yillar önce savasci cok güclüydü bu göze batti ve skill soguma süreleri vs. uzatildi.Lakin suanda diger sunucularda ki savascilar bile isyan etmiyorlarken bizim bu kadar üstelememiz bence anlamsiz göründü. Ne sirket evet savasci gücsüz durumda dedi, nede diger ülkelerdeki savascilar bizim israrlarimiz sonucu acilan konulara ragbet gösterdi.Herkes halinden memnun görünüyordu...

Yeni bir class icin suanda herhangi bir calisma yok ve ihtiyacta hissedilmiyor.

Team Coordinator a.k.a Crew Leader
866 gün önce oluşturuldu #25
Erdictus
Seviye 50, Lapiris
Büyücü
Derion

Varolan oyunculari bir arada tutmaya calisiyoruz, bu sayede yapilan savaslar zevkli olsun insanlar dagilmasin istiyoruz.Eger hem toplu birlesmis savasi hemde yanina 10 farkli döküman savasi koyarsak kimseyi bir arada tutamaz birlesmis savasida diger dökümanlar gibi 2-3 kisinin ötesine gecmez bir mantigi kalmazdi.

Oyuncuların dağılmamasını sadece savaşların zevkiyle veya parasız eşya geliştirmeleriyle sağlamak yeterince mümkün olmayabilir. Yeni dönemde sunulan MMORPG türü oyunlar ileri seviye karakter oluşturma arayüzü ile öne çıkıyor.

2. si ise özel bir soru olacak. Sınıflar arasi denge icin bir cok şey denendi bazı degisemeyen sınıflar olsada en son bu hali aldi. Bu bozuk olarak tabir edilen sınıflar icin yeni bir class cıkartılmasi mümkün degilmi ? Yıllardir 6 tane sınıf var. Oyuna 2 hadi 2 yi geçtim 1 yeni sınıf eklensede ve öyle bir ayarlama yapılsada su sikayet eden sınıflarin ihtiyacları biraz olsun kapatilsa güzel olmazmıydı ?

Arkadaşın bahsettiği gibi yeni sınıfların oyuna eklenmesi olan oyuncuların gitmesini önlemekle kalmaz, fazla sayıda yeni oyuncuyu görme imkanı verir.
1 2
Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.