MÜZAYEDE SİSTEMİ KILAVUZU

2
880 gün önce oluşturuldu #1
TekAskAdanaSpor
Seviye 140, Lapiris
Çağırıcı
Derion

Merhaba Arkadaşlar,

Oyunda uzun süre dükkan kurulu şekilde 'Afk' kalamayan arkadaşlar için 'Müzayede' adlı bir çözüm var. Peki bu Müzayede'ciye eşyamızı nasıl koyarız? Satışa çıkmasını nasıl sağlarız? Yanlışlıkla koyduğumuzu düşünürsek geri nasıl alırız? Bir eşyayı sattığımızda bize gelecek olan mesaj nedir? Çözümümüz bu konuda. Buyrun.;

1- Öncelikle 'Müzayedeci' adlı yzkyı buluyoruz ve sağ tıklayıp 'Müzayede Salonu'na tıklıyoruz. Ben Derion'da olduğum için bizim yzkmız burada. Bakınız;

1- 217D50.jpg

2- 'Müzayede Salonu'na tıkladıktan sonra karşımıza çıkan ekranda üstte bulunan 'Kabul Et' sekmesine tıklıyoruz. Bakınız;

2- XkWaqo.jpg

3- 'Kabul Et' sekmesine tıkladıktan sonra solda çıkacak olan kutuya 'I' tuşuna basarak satışa koymak istediğimiz eşyamızı çantamızdan seçip, faremizle sürükleyerek yerleştiriyoruz. Bakınız;

3- v5zO8O.jpg

4- Eşyamızı yerleştirdikten sonra 'Süre' adlı bir kısım var ve bu kısımda sırasıyla '6s,12s,24s,48s' kutularını görmekteyiz. Bunlar eşyamızın Müzayedecide kaç saat durmasını istediğimizi gösteriyor. Ben de '48s' yani 48 saat seçili oldugundan eşyam 48 saat Müzayede'de kalacaktır.

- 'Süre' kısmının altında bir diğer kısım olan 'Kalem başına fiyat'ı görmekteyiz. Burada ise kaç tane eşya koyduysak onun tane fiyatını belirliyoruz. Resimde gördüğünüz gibi ben Gümüş kısmına '50' yazdım. Eşyamızı yerleştirmiş oldugumuz kutunun yanına bakarsanız 'Miktar 122' göreceksiniz. Yani '122 Adet Hız iksiri'nin tanesini '50Gümüş' olarak belirledim.

- 'Kalem başına fiyat' kısmının altında 'Toplam Masraflar' kısmını görmekteyiz. Bura ise bizim satışa koyduğumuz '122 Hız iksiri'nin toplam fiyatını göstermekte. Yani ; 122*50G= 6A 100G.

- 'Toplam Masraflar' kısmının altında 'Vergi' bölümünü görmekteyiz. Burada ise bize 50G'den koymuş olduğumuz '122 Hız İksiri' karşılığında 'Müzayedeci'nin bizden alacak olduğu parayı görmekteyiz. Resimde '122Gümüş' görmektesiniz. Zaten 'Vergi' kısmının altında bulunan 'Ekle' butonuna bastığınızda size oradaki fiyatı soracaktır. Bakınız;

4- 7gmlMv.jpg

5- Ve eşyamız eklenmiş durumda. Vereceğim resime tıkladığınızda Sağ tarafta bulunan 'Süre'ye bakacak olursanız bir önceki maddede yazdığım '48s' yani 48 Saatten geriye sayacağını görürsünüz. Bakınız;

5- XkWaL6.jpg

6- Eğer eşyamızı yanlışlıkla 'Müzayedeci'ye koymuş olursak vereceğim Resimde Açık olan pencerede 'Sağ En Alt' köşede 'Sil' sekmesini göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda karşınıza bir soru kutusu çıkacaktır. Bu kutuda 'Evet' sekmesine tıkladığınızda eşyamız otomatik olarak 'Posta Kutusu'na düşecektir. Bakınız;

6- Wk2N1L.jpg

7- Bir üstteki maddede eşyamızın 'Posta Kutusu'na düşeceğini yazmıştım. Bakınız;

7- m6lQ1V.jpg

8- Ve son olarak 'Posta Kutumuza' gelen bu mesaja çift tık yaptığımızda mesaj açılacaktır. Açılan mesajda buraya dikkat : ' 122 Hız iksiri sattığım için Alt kısımda 122 Hız İksiri belirecektir. Hemen sag tarafta bulunan 'Al' butonuna tıkladığınızda ise eşyamız otomatik olarak geri çantamıza düşecektir. Unutmadan mesajdakı eşyayı almadan silmeniz imkansızdır. Bakınız;

8- ljYMjk.jpg

9- Başarıyla sattığımız eşyada bize bu başlık altında mesaj gelmektedir. Bakınız;

9- XkyNj6.jpg

10- Satılan eşya sonucunda gelen mesaja çift tık yapıp detayını görebilir paramızı alırız. Ben eşyayı satmadan önce Müzayede'de Gümüş kısmına '1' yazdım. Yani 1G den koydum eşyayı satışa. Ve resime baktığınızda bana ulaşan paranın '970b' yani '970bronz' olarak göreceksiniz. Yani Müzayede'ci benden '30bronz' kesmiş. 'Al' butonuna basarak '970' olan Bronzumuzu çantamıza alırız.

Önemli : Müzayedecinin satış üzerinden kestiği masrafı bilemeyebilirsiniz. Ben bilmiyorum çünkü. Bakınız;

10- 7gYdll.jpg

Benden bu kadar. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.İyi Oyunlar,İyi Forumlar..

Living LEGEND.
879 gün önce oluşturuldu #2
1453xPeRiAz
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion
Destekliyorum
879 gün önce oluşturuldu #3
xStuaZ
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion
bu linkler yerine yüklediğim hızlı resim sitesinden forum linklerini almış olsaydın otomatik olarak attığın bütün fotoğraflar görüntülenirdi bence bu klavuzu yeniden resimleri görüntülenecek şekilde yapmalısın
879 gün önce oluşturuldu #4
TekAskAdanaSpor
Seviye 140, Lapiris
Çağırıcı
Derion
Teşekkürler PeriAz. Ve senin de görüşün için teşekkürler stuaz. Pegasusu bekleyip onun cümlelerini öğrenmek lazım #EMO_ALT_1#
Living LEGEND.
878 gün önce oluşturuldu #5
TekAskAdanaSpor
Seviye 140, Lapiris
Çağırıcı
Derion
Güncellenmiştir....
Living LEGEND.
877 gün önce oluşturuldu #6
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Merhabalar

Konu içeriğine mümkünse müzayedeye koyduğumuz ürünler satıldığında gelen mektubun ekran görüntüsünüde ekleyebilir misiniz?

Ve birazda konuyu renklendirmeniz göze daha hoş gelmesini sağlayacaktır.

Başarılar dilerim...

Team Coordinator a.k.a Crew Leader
877 gün önce oluşturuldu #7
TekAskAdanaSpor
Seviye 140, Lapiris
Çağırıcı
Derion
Renk kodu vs verir misiniz Pegasus #EMO_ALT_2# Teşekkürler
Living LEGEND.
877 gün önce oluşturuldu #8
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

rMLMDV.png

Buyurun #EMO_ALT_3#

877 gün önce oluşturuldu #9
TekAskAdanaSpor
Seviye 140, Lapiris
Çağırıcı
Derion
Güncellenmiştir:) geri bildiriminizi beklıyorum Sayın Pegasus.
Living LEGEND.
877 gün önce oluşturuldu #10
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Konunuz son halini aldıysa beklemeniz gerekiyor.Etkinliğin son günü kılavuzları onaylanan oyunculara bilgi vereceğim.

Başarılar...

2
Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.