TAŞ MAKAS KAĞIT OYUNU KILAVUZU

698 gün önce oluşturuldu #1
xStuaZ
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion

Merhaba sevgili iberia halkı..

Oluşturmuş olduğum bu kılavuzum da sizlere 4Story oyuncularının hepsinin bildiği bir oyun olan bazılarının çok ca paralar kazandığı getirisi yüksek olan bir oyundur. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da kazanarak ödüller elde etmemiz ve elde ettiğimiz bu ödüllerle eğlenmemiz yada mutlu olmamız hedeflenmiştir.

İlk olarak belirtmek istiyorum bu kılavuz da verdiğim bütün bilgiler (tiyolar) benim kendi şahsıma ait geliştirdim düşüncelerdir ve bu düşünce ile hareket etmekteyim.

Ben öncelikle bu oyun ile alakalı biraz bilgi vermek istiyorum;

Bu oyunu nerede nasıl oynayacağız?

Deion için Markut portalın az solunda Markut'a giriş yolu üzerinde bulabilirsiniz.
Valorian için ise Keter merkezde bulunan Bankacı NPC sinin önünden bu oyuna kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
6PQzE7.jpg

Öncelikle 4Story oyununda herksin bildiği ve uymak zorunda olduğu bazı kurallar vardır;

Bizim ihtiyacımız olan 1 saniye kuralı dır,

Peki bu kural bizim bu oyunda ne işimize yarayacak diye soracaksınız bu kural kristal oyunda da geçerli olmak la yükümlü dür sonuç itibari ile her değiştiğinde belirli süresi olmak zorunda bu oyunda da belirli bir süre mevcut önemli olan o süreyi tuttura bilmektir.

-Peki bu oyunu oynamak için gerekli olan şeyler nelerdir yada bu oyunu nasıl oynayacağız diye de sorabilirsiniz.
-Çok basit ihtiyacımız olan tek şey; Küçük-Normal-Büyük yada Ay kristallerinden bir yada bir kaçtanesi

Peki bu kristalleri nasıl elde edebiliriz diye sorular sormaya başladığınızı duyar gibi olmaya başladığıma eminim

Bu kristallerin Kücük-Normal-Büyük olanlarını cüzi bir miktar gümüş karşılığı hemen aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bu oyunların arka tarafın da bulunan Kristal Tüccarı NPC'sinden elde edebilirsiniz.
z5gGOg.jpg

Peki bu kristalleri sadece buradan mı elde ediyoruz?
Hayır;
1 ila 9 lvl arası kestiğiniz bütün slotlardan küçük kristal,
10 ila 29 lvl arası kestiğiniz bütün slotlardan normal kristal,
30 ila 140 lvl arası kestiğiniz bütün slotlardan ise büyük kristali elde etmeniz mümkündür.

Ay Kristali'ni ise nakit dükkandan yada aşağıdaki resimde gürüldüğü üzere marduk dediğimiz zindandaki son boss olan marduğu keserek elde edilen esanslardan elde edebilirsiniz.
BPEOQv.jpg

Gelelim oyunu oynarken dikkat etmemiz gereken hususlara;

Önceden de belirttiğimiz üzere 4Story oyununda bulunan 1 saniye kuralını aklımızdan hiç bir zaman çıkarmamalıyız.

Oyunun mantığı aslında basittir Taşın Makastan, Makasın Kağıttan, Kağıdın ise Taştan üstün olduğu bir oyun biçimidir.
rMj051.jpg

7 Aşamadan oluşan bir ödül sistemidir,
Her aşamada farklı ödülleri olmakla beraber en büyük ödül 7. seviye ödülüdür

7. seviye ödülüne ulaşabilmek için birçok kişinin farklı tarzlarda oynadığını hep duyarız ancak yeni başlayanlar ve bu oyunu merak edenler için benim geliştirdiğim ve aşşağıda yazdığım sistemi denemelerinde fayda olacağını düşünüyorm.

ilk 3 aşamada sıralama aynı dır 3 ile 5 arasındaki iki aşamda farklı bir sıralama ve 5 den sonra ki aşamada sıralama farklıdır yani;
ilk 3 aşamada oyun sürekli olarak
Taş makas kağıt olarak başlar
3. aşamayı kazandıktan sora oyun 5. oyunu kazanana kadar
Kağıt taş makas olarak devam eder
5. aşamayı kazandıktan sora oyunu bitirinceye kadar
makas kağıt taş olarak devam etmektedir.

Peki bunu nasıl anlarız diyeceksiniz orda da sizlere şu örneği vermek istiyorum;
Şu sıralar herkesin dikkatini çektiğini düşündüğüm sosyal paylaşım sitelerinde dolaşmakta olan gif resimleridir her resim yenilenirken belirli bir kayma yada bekleme süresi ile tekrar oynatılır.

Bu oyunda da oyun her başladığında 1 sn den az farklı yeniden başlama süresi vardır bu da atıyorum taş-makas-kağıt ile ilerler iken makas ta yada kağıtta ve yahut taş ta oyunun biraz daha beklemesine sebebiyet vermektedir.

Yukarıda anlatmak istediğim bu mantık da tamamen bu yolla keşfedilmiş ve kazanmayı bir nebze daha arttıran bir olaydır.

Peki bunu bilmek bizim ne işimize yarar

Oyunu başlattıktan sora bitene kadar geçecek süre çok kısa olur hızlı oynamak gerekir bunları bilmeyen herkes ilk 3 den sora yada 5 den sora genelde kaybeder sıralamayı taş makas kağıt olarak düşünür ve bir sonraki gelecek olan oyun sistemini de tahmin etmeye çalışmakla birlikte aslında gelmesi gerek taşın yerine makasın gelmesi ile kaybeder buda oyuncuyu husrana uğratan bir durumdur.

Peki bu oyun bize ne kazandırır aşama aşama neler elde edilir diyeceksiniz;

Bunları da öğrenmek için kılavuzumuzun alt kısmındaki bilgilendirmeyi takip ediniz. #EMO_ALT_1#

VaAQGV.jpg

1- Oyunda kazandığın galibiyette alacağın ödüllerin sırasıdır
2- Ay kristalin de alacağın ödülleri gösterir.
3- Normal kristal de alacağın ödülleri gösterir.
4- Büyük kristalde alacağın ödülleri gösterir.

Bu oyunun getirisi bir çok oyuncu için paha biçilemez olduğundan dolayı çok fazla oyuncunun uğraştığı bir oyundur ancak şunu belirmeliyim ki burda anllattıklarımı doğru şekilde yapmaya çalışmak yada doğru şekilde yapabilmek için öncelikle çok çalışmalısınız alıştırma yapmalısınız harcadığınız kristallerin hesabını yapmamalısınız bu söylediklerimi yaptığınız taktirde göreceksiniz ki kazanıyorsunuz...

Kılazuzumu dikkatle incelediğiniz için teşekkürler iyi forumlar...

695 gün önce oluşturuldu #2
xStuaZ
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion
Gerekli gördüğüm bazı yazım hatalarını ve Resimleri yüklediğim sitenin bakım sonucu yüklediğim resimlerde oluşan sorunlar üzerine post yeni hali ile hizmetinizde.

İyi eğlenceler iyi forumlar...
695 gün önce oluşturuldu #3
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Merhabalar

Hazırladığınız konunun içeriği güzel bilgiler içeriyor. Lakin biraz daha düzenlenmesi bence daha faydalı olacaktır. Konunun ilk başlangıcında direkt taş kağıt makas oyununu anlatmanız ve daha sonra kendi taktiklerinizden bahsetmeniz çok daha iyi duracak.

Birde konunun ilk başına şöyle bir ekran görüntüsü ekleyebilir misiniz ?

• Taş kağıt makas oyununa yaklaşın.Kamerayı tamamen taş kağıt makas oyununa yaklaştırıp karakterinizi görünmez yapın.Ctrl+u tuşuna basıp sadece taş kağıt makas oyunun ekran görüntüsünü alın. Böylece oyuna ilk defa başlayan bir oyuncu neyden bahsettiğimizi daha iyi anlayabilir #EMO_ALT_2#

Başarılar dilerim.

Başarılar dilerim.

Team Coordinator a.k.a Crew Leader
695 gün önce oluşturuldu #4
xStuaZ
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion
Kristal oyunu kılavuzum son hali ile güncellenmiştir...

iyi oyunlar iyi forumlar iyi eğlenceler...
574 gün önce oluşturuldu #5
DeLaRGe
Karakter yok

Güncel

Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.