ARKADAŞ DAVET ETME SİSTEMİ KILAVUZU

794 gün önce oluşturuldu #1
SeTHeuS
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion
Merhaba İberia halkı Tüm yönetimi ve Oyuncu arkadaşları selamlar Bu güzel etkinliği sunan Cömert dedenin de ellerinden öperim…

Öncelikle 4storynin oyunculara sunduğu birçok imkan mevcut Herkes her şeyi bilmeyebilir. Bende Bu kılavuzum da Arkadaşlık sistemi ele alacağım İnşallah bilmeyen oyunculara da yardımcı olacağım.

Arkadaş Davet etme sistemi
Oyunu tek oynamaktan sıkıldınız ve çevrenizdeki samimi olduğunuz arkadaşlarınızı oyuna davet edeceksiniz ama ettik arkadaşımız geldi diyelim burada bir kazancımız olmadı değil mi?
Ama Gameforge Oyunculara bu konu hakkında özel bir sistem geliştirerek kendi sloganıyla “oyuna oyuncu kazandır bende seni ödüllere boğayım” sistemi oyunculara 4story web sayfası üzerinde hizmete sunmuştur. Peki, bu işlem nasıl olacak sınırlamalara nedir ödüller neler Bu konuyu sizlere görsel olarak sunacağım.

Oyunu hangi ülke sunucusuna bağlı ise Biz Türkiye sunucularında oynadığımız için Resmi Web sayfası olan http://tr.4story.gameforge.com adresini görüntülüyoruz.

Görüntülen sayfada sağ üst köşedeki giriş bölümünü seçerek

Oyuna kayıtlı olduğumuz E posta ve kendimiz tarafından güvenlik için çok önemli olan şifremizi ile giriş yapıyoruz.

Web panel üzerinden başarılı olarak giriş yaptığımızda hesap bilgileri sağ üst tarafta görünecektir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra yayınlayacağımız kılavuzumun nasıl yapacağımızı anlatmaya başlayacağız. Giriş işlemi yaptıktan sonra Hesap bilgilerimizin bulunana Kullanıcı bağlantılarından “Hesap Yönetimi” Linkine tıklayarak

Oyuncu Kullanıcı paneli açılacaktır.

Burada oyun web sitesi üzerinde kullanıcının neler yapabileceğini kısa açıklamalı bilgilerle birçok kişisel işlemlerini gerçekleştireceği oyuncu panelidir. Biz bu panelde seçmiş olduğumuz kılavuzumuza konu olan Link bağlantısı “Arkadaş Davet Et!”

Bağlantısına tıkladığımızda karşımıza GameForge web coderleri tarafından Oyuncuya ait olan özel bir bağlantı kodu arkadaşlarına sosyal medya alanlarında ekleyebileceğiniz davet kodu ve bu işlemi yapması durumunda verilecek ödüller aynı şekilde arkadaşınıza ait E postasına ekleyerek gönderme imkânı bulunmaktadır.

Görünüş şekli

A-)Arkadaşlık davet sistemi Nasıl çalışır?

Arkadaş davet sistemi 2 yöntemle çalışır.

1-Özel Davet Yöntemi

Bu yöntem arkadaşınıza ait E postasını yazın yollayın arkadaşınız E postasına sizin adınıza gitmiş bir bağlantı olacak ona tıklayarak yeni kayıt olması durumunda sistem algılayacak ve sizin tarafınızdan geldiğini fark edecektir.

Not: Kayıtlı bulunan E postalar için geçerli değildir. Aynı zamanda daha önceden 4story kayıtlarında kullanılmış hiçbir E posta kabul edilmez.

Örnek Hazırladım.

Yolladıktan sonra karşımıza gelen bildirim

Bu işlem sonuçlanmasını için arkadaşımızın E posta kutusunuz kontrol etmesi gerekiyor. Kontroller sonucunda Mail gelmiş ise gelen link tıklarsanız oyuna yönlendirilecek ve kayıt olması gerekecektir.
Mail gönderme az uzun sürdü işlemi yaparken #EMO_ALT_1#

2-Bağlantı Paylaşım Yöntemi

Sosyal Medyada “ Facebook” kulandım ben kendinize ait Blog Tweter üzerinde tüm arkadaşlarıma paylaşım yaparak gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Paylaştığımız Bağlantıya arkadaşlarımız tıkladığında oyunun web sitesine yönlendirilecek kayıt olması istenilecek

Bağlantı üzerinde arkadaşlık sistemini tamamladıktan sonra Arkadaşımız geldiğini nasıl mı anlayacağıyız.

Bağlantısına bastıktan sonra

Gördüğünüz gibi arkadaşlarım benim bağlantım ile kayıt olmuşlar “Seviyorum sizi Arkadaşlar: D”
Oyun İçinde

Arkadaşımızda küçük ödülleriyle oyuna dâhil oldu çevremiz

B-)Günlük bir limit var mı?

Evet, var Özel Davet sisteminde ödüller için oyundan ki bazı oyuncuların bunu meslek haline getirmesine karşı davet sistemine sınırlama getirmiş Adamlar bence haklı beyler #EMO_ALT_2#

Sosyal Medya üzerinde bağlantı paylaşımı olduğu için herkes tarafından görünmektedir.

C-) Ödüller nelerdir ve Davet edilen oyuncular yararlanabiliyor mu?
Ödüller adlı bağlantı linkine tıklayarak Hem arkadaşını oyuna davet eden kişinin hem de Oyuna getirdiğimiz arkadaşımızın hangi ödülleri alacağını görebilirsiniz. Bence oldukça güzel bir sistem. Ödüller ne kadar çok arkadaş davet edilirse o kadar bol olur.

• Davet eden oyuncunun ödülleri

• Ve Sıra Davet edilen Oyuncuda. Bakalım Onlar hangi ödülleri kazanıyor #EMO_ALT_3#

Not: Bu ödüller karaktere bağlı olduğundan Ticaret yapılamaz ve karakterler arasından aktarılamaz.

D-) Peki davet eden oyuncu ödüllerini nasıl alacak?

Bağlantı linkine tıklayınız

Oyuna her getirdiğiniz arkadaşınız üzerinde ödül alamazsınız almak için yapmanız gereken oyuna davet etiğiniz arkadaşları ilk öncelikle 60 level ulaşması gerekmektedir.
Bazı ödülleri oyunda mektuplar üzerinden alırsın. Ödüllerini buradan almadan önce Geçerli bir karakter seç, ancak o şekilde hediyeleri doğru adrese gönderebiliriz.
Arkadaşlarını davet ettiğin için kazanabileceğin tüm ödülleri buradan görebilirsin. Davet ettiğin arkadaşların şartları doldurduğunda ödülünü mavi butona tıklayarak alabilirsin.

KILAVUZUMUZ SONA ERDİ UMARIM YARARLI OLMUŞTUR. İYİ OYUNLAR DİLERİM…
794 gün önce oluşturuldu #2
xM1sserY
Seviye 105, Lapiris
Rahip
Gor
Başarılı olmuş tebrik ederim.
794 gün önce oluşturuldu #3
PayrosaTRS
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Valorian
Ellerinize saglik, guzel bir klavuz olmus.
792 gün önce oluşturuldu #4
SeTHeuS
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion
Teşekkürler arkadaşlar

Halen olumlu ya da olumsuz bir şey söylenmedi...
792 gün önce oluşturuldu #5
CyClops
Karakter yok

Malumunuz etkinlik gereği paylaşılan bir çok kılavuz-rehber var. Her kılavuzun kriterlere uygun olup olmadığı inceleniyor her yönüyle takdir edersiniz ki bu yoğunlukta inceleme yapmak zaman alıyor. Kilavuzunuz hakkında kısa surede inceleme yapilacaktir ve gerekli görüldüğü takdirde geri dönüş yapılacaktır.
787 gün önce oluşturuldu #6
SeTHeuS
Seviye 140, Xhadra
Okçu
Gor

Malumunuz etkinlik gereği paylaşılan bir çok kılavuz-rehber var. Her kılavuzun kriterlere uygun olup olmadığı inceleniyor her yönüyle takdir edersiniz ki bu yoğunlukta inceleme yapmak zaman alıyor. Kilavuzunuz hakkında kısa surede inceleme yapilacaktir ve gerekli görüldüğü takdirde geri dönüş yapılacaktır.

Yoğunluğunuzu görüyorum olumlu ya da olumsuz bir şey söylense bende ona göre yeni bir kılavuz hazırlayayım...
787 gün önce oluşturuldu #7
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Konusu ile ödül kazanamayacak olanlar yada konusu eksik olan oyuncular için post atıp bildirimde bulundum. Bunun haricinde konunuza bir bildirim gelmediyse beklemelisiniz.

Team Coordinator a.k.a Crew Leader
787 gün önce oluşturuldu #8
ßrooke
Seviye 109, Lapiris
Büyücü
Valorian
Gayet Başarılı Olmuş Bence Tebrik Ederim.
670 gün önce oluşturuldu #9
DeLaRGe
Karakter yok

Güncel

Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.