FORUMDA RESİM GÖRÜNTÜLEME VE RESİM YÜKLEME KLAVUZU

792 gün önce oluşturuldu #1
xStuaZ
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion
Merhaba sevgili iberia halkı..

Bu kılavuzum da 4Story FORUM da oluşturduğunuz kılavuzlara attığınız resimlerin sağlıklı bir şekilde görüntülene bilmesi için gerekli olan bilgileri bulabilirsiniz...

Öncelikle;
-Forumda iyi bir konu nasıl oluşturulmalıdır? Oluşturduğunuz konuların içerikleri neler olmalıdır?

-Forumda oluşturacağınız konuyu uygun başlık altına açmaya dikkat ederek işe başlamalısınız oluşturacağınız konunun size yada diğer forum kullanıcılarına fayda sağlayacağına inandığınız konuları seçmeli forum içerisinde eksik gördüğünüz ve tamamlanması gerektiğini düşündüğünüz konularda başlık oluşturup konu açmalısınız.

Bu gün sizlere bir kaç gündür 4Story forum kullanıcılarının forumda oluşturdukları başlıkların (konuların) içeriklerini incelediğimde gördüğüm resim atamama durumu ile alakalı bir konu oluşturmayı hedefliyorum.

Oluşturmuş olduğunuz bir çok kılavuz da bu kılavuzu oluşturan arkadaşın atmak istediği resimlerin sadece linklerinin çıktığını gördünüz..

Bu gibi durumlarla karşılaşan bütün oyuncularımızın eksiği aslında forumlara aşina olmadıklarını gösterir tabi şimdi sizlere vereceğim bilgilerle artık oluşturacağınız yeni kılavuzlarda bu gibi durumlarla karşılaşmayacaksınız

Öncelikle herkesin forumda oluşturduğu konulardaki www.hılıresim.com adresine doğru şekilde resim yükleye bilmeleri ve kılavuzlarda nasıl doğru şekilde kullanacaklarını anlatmak istiyorum.

Bunun için bilgisayarınız da standart olarak bulunan "internet explorer" yada "google crome" tarayıcılarını çalıştırıp adres sağlayıcınıza www.google.com adresi yazarak google arama motorunu başlatıyoruz..

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere sırası ile 1 2 numara ile numaralandırdım kutucuklar dan 1. cisi internet explorer 2.si google cromedir (ben google crome kullanıyorum)

Açmış olduğunuz arama motoruna hızlıresim yazarak enter'a bastığınızda karşınıza gelecek olan ekran görüntüsünden aşağıdaki resimde belirttiğim en üstte gelen linke tıklayınız.

Yukarıdaki işlemi doğru şekilde tamamladığınız da karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

Bu ekranı görüntülediğiniz de foruma atacağınız resmi seçmeli ve aşağıdaki resimde kırmızı kutucukla belirlediğim butona tıklayınız.

Bu işlemi yaptığınızda karşınıza aşağıdaki resimde 1 numaralı kırmızı kutu ile belirlediğim yeni penceredeki gibi bir ekran görüntüsü gelecektir.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi bir pencere açıldığında öncelikle yüklemek istediğiniz ekran görüntüsünü seçmelisiniz (2 numaralı kırmızı kutu) ekran görüntüsünü belirledikten sonra 3 numara ile belirlediğim kutu içerisindeki tamam butonuna tıkladığımızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa görüntülencektir.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü üzere kırmızı kutu ile belirlediğim yükle butonuna tıkladığımızda aşağıdaki sayfa karşımıza gelmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde 1-2-3-4-5-6 olarak numaralandırdığım;

1. Kırmızı kutucuk www.hızlıresim.com adresine yükelmiş olduğunuz resimlerin ön izlemesidir
2. Kurmızı kutucuk ile belirlediğim link oluşturmuş olduğunuz web sitelerine paylaşmanıza yardımcı olan linktir.

3. Kırmızı kutucuk Forumlarda oluşturduğunuz metin belgelerinde direkt olarak www.hızlıresim.com adresine atmış olduğunuz resmi görüntülemenize yardımcı olur

Oluşturmuş olduğumuz kılavuzun asıl konusu da bu 3. kırmızı kutucukta belirttiğimiz adres tir. Oluşturacağınız kılavuzlarda bu link adresini kullandığınıztakdirde kılavuzunuza atacağınız resimler konuyu kaydettiğiniz andan itibaren forumda oluşturduğunuz konu içerisinde görüntüleneceğinden hem siz hemde konunuzu inceleyen diğer kullanıcıların daha çabuk ilgisini çekmesi yada anlatmak istediğiniz olay yada olaylar bütününün daha hızlı anlaşımasını sağlaycaktır.

4. Kırmızı kutucuk ise bilgisayarınız da oluşturacağınız Office yada metin belgelerine www.hızlıresim.com adresine yükleyeceğiniz resimlerin internet bağlantı köprünüzü oluşturan ve tıklandığında doğrudan wep tarayıcınızda resmi görüntülemenize yardımcı olan linktir.

5. Kırmızı kutucuk yüklemiş olduğunuz resmin www.hızlıresim.com adresinde bulunduğu sayfanın linkini içermektedir.

6. Kırmızı kutucuk ise oluşturduğunuz resmin direk olarak normal boyutları ile tarayıcınızda görüntülemenize yardımcı olan kutucuktur.

Oluşturacağınız yada oluşturduğunuz konularda www.hızlıresim.com adresine yükleyeceğiniz bütün ekran görüntülerinin forum kanallarında doğru şekilde görüntüleye bilmeniz hedeflenmiştir...

iyi forumlar iyi eğlenceler...
792 gün önce oluşturuldu #2
Aventurine
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Valorian
Bende nasıl düzelteceğim konusunda kafa patlatıyordum,teşekkürler ^^
791 gün önce oluşturuldu #3
Aventurine
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Valorian
yalnız bazı yerlerde harf eksikliği yapmışsın,düzeltmeni öneririm #EMO_ALT_1#
791 gün önce oluşturuldu #4
xStuaZ
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion
Evet fark ettim şimdi onları tekrardan kontrol ediyorum ilgilendiğin için teşekkür ederim..

iyi forumlar iyi eğlenceler...
790 gün önce oluşturuldu #5
xStuaZ
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion
4Story Forum kılavuzlarında doğru şekilde resim görüntüleme kılavuzum son hali ile güncellenmiştir...

İyi oyunlar iyi forumlar iyi eğlenceler...
790 gün önce oluşturuldu #6
Aventurine
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Valorian
rica ederim,iyi forumlar
669 gün önce oluşturuldu #7
DeLaRGe
Karakter yok

Güncel

Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.