HARFLERE BECERİ ATAMA KILAVUZU

693 gün önce oluşturuldu #1
TimurLnk
Seviye 140, Lapiris
Rahip
Valorian
Merhaba arkadaşlar.
Bugün sizlere yararlı olabilecek bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Bildiğiniz üzere 4 story oyununda birçok beceri bulunmakta ve bu becerilerin hepsini düzgün bir şekilde yerleştirmek sizin için çok çok önemli. Becerilerinizi hızlı ve sıralanmış bir şekilde kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.
Bildiğiniz üzere ardir savaşları , muharebe , dünyalar savaşı , şato ve kale savaşları gibi çok önemli savaş alanları bulunmakta ve bu savaşlarda el çabukluğunuz çok çok önemli. Basit bir örnek vermek gerekirse bir veya iki saniyeyle kalelerin alınamadığı bile oluyor. Bunun önlenmesi için becerilerin iyi düzenlenmiş ve elinizin altında olması gerekir. Benim size anlatacağım olay tamda bu konu üzerine yoğunlaşıyor. Birçok oyuncu bu durumun farkında olabilir fakat farkında olmayan arkadaşlarımızında olabileceğini düşünüyorum ve bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Sizlere kendi karakterimden örnek vermek istiyorum. Ben rahip karakterini oynuyorum ve bu karakteri oynarken çabukluk çok çok önemli çoğu zaman grubunuzdaki üyeleri korumak zahmetli bir hal alabiliyor fakat bunun için oyun bize çok güzel bir secenek sunuyor. Becerilerimizi klavyeden istediğimiz bir harfe atayabiliyoruz. İsterseniz şimdi size adım adım bu işlemi nasıl yapacagımızı aktarayım.

Oyuna giriş yaptıgımızda sağ en üste ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.(Bu işlemi esc tuşu ilede gerçekleştirebiliriz)

İkinci adım olarak klavye seçeneğine tıklıyoruz.

önümüze bu pencere çıkıyor.

Açılan bu pencerede oyun içinde yapabileceğiniz bütün eylemleri yönetip değiştirebilirsiniz. Bizim konumuz becerilerle ilgili olduğu için becerilerin oldugu kısma gelip orada işlem yapmamız gerekiyor. Becerilerin bulunduğu kısım alt yetenek çubuğu (1,2,3 tuşları v.#EMO_ALT_1# ve üst yetenek çubuğu (f1,f2,f3 v.#EMO_ALT_2# olmak üzere ikiye ayrılır.

Bunların bulunduğu kısıma gelmek için yandaki + işaretini aşşağıya doğru sürükleyerek alt ve üst yetenek çubuklarının olduğu kısma gelmeniz gerekiyor.

Bu kısıma geldiğimizde değişim işlemini yapabiliriz.
Değiştirmek istediğimiz alt yetenek veya üst yetenek cubuklarından birinin üstüne tıklayarak istediğimiz harfi atıyabiliriz. (Tabiki atamak istediğiniz becerinin beceri tablosunda bulunması gerekiyor.)

Bir kere tıklayıp harfi atadıktan sonra tamam butonuna basarsanız işlem tamamlanmış olacaktır.

Değişim işlemini gerçekleştirmeden önce size ufak bir tavsiye vermek istiyorum. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce elinizi savaş sırasında daha hızlı ve yararlı kullanabilmek için 6 ve f6dan önceki becerileri değilde bunlardan sonraki becerilerin yerine harf atamanız daha mantıklı ve yararlı olabilir. Belirttiğim kısımı resimde işaretledim.

Tam olarak açıklayıcı olması için son hallerindeki kullanım şekillerini sizlere göstermek istiyorum.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar f11 ve f12 becerileri artık e ve r harflerinde daha kolay erişim sağlayabilmeniz adına.

Küçük bir örnek daha.

Bunlar örnek amaçlı resimlerdi arkadaşlar siz dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Arkadaşlar bu arada oyunun bize sağladığı bir diğer özellikte kısa yol tuşlarının olmasıdır örneğin sürekli koşar hale getirmek için r tuşu ayarlanmıştır fakat siz r tuşuna bir beceri atamayı isterseniz farenin topuzu ilede aynı işlevi yerine getirebilirsiniz. Bu bahsettiğim konu bu işin kötü yanı iyi yanı ise hızınıza hız katmasıdır , unutmadan arkadaşlar kısayol tuşlarınıda klavyeye tıkladıgınızda görebilirsiniz alternatifi olmayan tuşları belki değiştirmek istemezsiniz kontrol edip karar vermek size kalmış umarım sizin için faydalı olmuştur.
693 gün önce oluşturuldu #2
PayrosaTRS
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Valorian
Hızlı resime yüklediginiz resimlerin linkler kısmındaki ''Forumlar'' linkini koyarsaniz resim direkt görüntülenir. Başarılar #EMO_ALT_3#
693 gün önce oluşturuldu #3
TimurLnk
Seviye 140, Lapiris
Rahip
Valorian
teşekkürler dediğiniz gibi yaptım oldu güncellenmiş durumda son hali budur #EMO_ALT_4#
693 gün önce oluşturuldu #4
xWalter
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Valorian
Başarılı bi çalışma bilmeyenlere yol gösterici güzel bir klavuz Tebrikler.. #EMO_ALT_5#
693 gün önce oluşturuldu #5
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Merhabalar

Verdiğiniz emek için teşekkür ederim. Seçmiş olduğunuz konu ''kilit'' bir konu olabilir lakin ben bu konuyu ayarlar kismini açan her oyuncunun çözebileceğini düşünüyorum. Hali hazırda şuanda diğer konulara görede basit seçilmiş bir konu gibi görünüyor.

Daha iyi seçilmiş bir konu ve daha detaylı bir anlatım ile şansınızı tekrar denemenizi önerebilirim.

Başarılar dilerim...

Team Coordinator a.k.a Crew Leader
574 gün önce oluşturuldu #6
DeLaRGe
Karakter yok

Güncel

Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.