RAMAZAN AYI ILE BİRLİKTE HER SENE YAPILAN ANCAK BU SENE HİÇBİR ÖZEL VE GÜZEL GÜNLERDE YAPILMAYAN...

2
690 gün önce oluşturuldu #1
alpicrnn
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Valorian
Evet sevgili yönetici arkadaşlar, hatırladığım kadarı ile en son xp etkinliği yaklaşık olarak 6 ay kadar önce sona erdi ve zaman zaman talep etmemize rağmen hiçbir şekilde bu konuya el atılmadı, açıklama yapma gereği dahi görülmedi. Yine Ramazan ayı geldi ancak herhangi bir etkinlik duyurusu göremedim, az önce açtığımda ise 9 saat önce yönetim tarafından bir duyuru paylaşıldığını gördüm, umutla baktığımda ise altın yağmuru etkinliğinin sona ereceği tarih yazmakta olduğunu gördüm ve umutlarım kırıldı. Acaba bir etkinlik yapmayı düşünüyor musunuz, düşünüyorsunuz da biz mi beklemeyip acele ediyoruz yoksa kendi halinizde takılın siz etkinliği neyim hak etmiyorsunuz mu diyorsunuz?
690 gün önce oluşturuldu #2
BraveStarV2
Seviye 90, Xhadra
Düzenbaz
Valorian
+1 Ramazanda çok boş vaktim olacak zaten exp eventi olursa güzel olur enazından danışman kasarız.
690 gün önce oluşturuldu #3
CaspianTR
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Valorian
http://tr.4story.gam.../k-etkinlikleri

En son Exp etkinligi yukaridaki linke göre bu tarihlerde yapilmis.

Ramazan ayi boyunca savur vs. derken ayni zamanda yaz ayinin gelmesi okullarin tatile girmesiyle birlikte oyuncu kitlesinde her yil oldugu gibi bir artis olacaktir illa. Hem bu kalabalik kitlenin eglenmesi hemde ramazan boyunca char kasan oyuncularin charlarini gelistirmesi icin Exp etkinligi + daha fazla onur etkinligi güzel olurdu.
688 gün önce oluşturuldu #4
ArcherReis
Seviye 96, Xhadra
Okçu
Valorian
Bu ramazan event neden olmuyor ? oyunla neden ilgilenilmiyor ??
688 gün önce oluşturuldu #5
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Oyunla ilgilenilmemesi gibi bir durum yok arkadaslar. Öncelikle bunun dogru anlasilmasi gerek. Bu konunun detayli anlasilabilmesi icin lütfen dikkatle okuyunuz..
4Story'nin suan aktif olarak kullanimda olan 12 serveri vardir. Bu 12 server 20-25 ülkeye hizmet vermektedir. Bunlar icerisinden sadece TR serveri direkt olarak müslüman bir oyuncu kesmine sahiptir. Bu nedenlede Ramazan ayi, Ramadan Bayrami, Kurban Bayrami gibi dini günlerde yalnizca TR oyuncularina yönelik uzun süreli EXP etkinlikleri, seref ve basari puani etkinlikleri yapilmakta yillardir. Diger ülkelerin hic biri sizlere yapilan bu etkinlikten faydalanamamakta. Buna karsin Diger ülkelerin dini veya sosyal günleri icin yapilan etkinliklerin tamamindan sizler yine faydalanmaktasiniz. Cadilar bayrami etkinlikleri, Paskalya etkinlikleri, Noel etkinlikleri vs vs.. Buna uzun süredir diger ülkelerden tepki gelmekteydi.

Gelinen son noktada bu sorunu cözüme kavusturmak amaciyla, yeni versiyonda sizlere extra özellik veren skiller eklendi. Bunlardan bir taneside savas hazirligi skili. Bu skili her artirdiginizda ve kasilirken kullandiginizda daha fazla exp elde etmektesiniz. Bu demektir ki oyuncularin EXP etkinliklerini bekleme veya kendini exp etkinliklerine göre ayarlamasina gerek kalmamistir. DİLEDİĞİNİZ ZAMAN KENDİ ETKİNLİĞİNİZİ BAŞLATABİLİYORSUNUZ. Bu skill fullendiginde asla azimsanamayacak miktarda fazladan exp elde ediyorsunuz. Yanisiraexp potlari kullandiginizda ise bu katlanarak artiyor. Bu skill sayesinde ülkelerin özel günlerinde mümkün oldugunca exp etkinlikleri yapilmamasi karar kilindi. Yapilacaksa tüm ülkelere ayni anda yapilacak ( cok özel bir durum olmadikca )

Sizlerin yillardir ramazan etkinliklerine alismis oldugunuzun farkindayiz. Bu beklentiyi bosa cikarmamak icinde elimizden geleni yaptik. Ramazan süresince bir kac gün süren, bir kac gün ara verip sonra tekrar baslayan EXP,Esya düsürme,Seref ve basari puani ve belirli bölgelerde yaratiklarin belirlenmesi gibi etkinlikler yapilacak. Bu etkinlik sizlerin bu beklentisini karsilamak icin hazirlandi ve diger ülkelerede uygulanacak. Yinede Ramazan bayraminda bir aksilik olmamasi durumunda 3 gün sürecek sekilde %200 exp etkinligi yapilmasinada simdiden karar verildi. Bu 3 günlük %200 exp etkinligi istisnai olarak sadece TR serverina uygulanacak. Ancak dedigim gibi 1 ay sürecek bir ramazan etkinligi malesef tek bir ülke adina artik yapilamiyor. Bunun devaminda ise zaten genel yaz etkinlikleri uygulanmaya baslayacak. bunun icin suanda herhangi bir tarih veremiyoruz.

Team Coordinator a.k.a Crew Leader
688 gün önce oluşturuldu #6
SaRGoNNaS
Seviye 140, Lapiris
Düzenbaz
Derion
Ramazan ayi icin bahsettiğiniz etkinlikler nezaman baslayacak? Takvimi nezaman paylasabilirsiniz?

Benim olduğum hiçbir yer sizin için güvenli değildir! Kalabalıkta ya da yanlız olduğunda, ansızın gözlerimi gözlerinde görebilir ya da nefesimi ensende hissedebilirsin. İşte o an ölüm kapından içeri girmiş demektir.

YAKALARSAM ÖLÜRSÜN!!!

688 gün önce oluşturuldu #7
BerfenD
Seviye 90, Lapiris
Okçu
Derion
Merhaba Pegasus, öncelikle yazmış olduğunuz yazıyı inceledim lakin kafama takılan birkaç konu oldu. "Diğer ülkelerden tepki geliyor" demişsiniz de kendi bayramımız bu. Olmasın cadılar bayramı etkinliği , Noel etkinliği sadece kendi bayramımızda olsun ama olsun. Çoğunluğun Hristiyan olması bizi sindirmek olmamalı.
688 gün önce oluşturuldu #8
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Olmasin derken? söylediginiz seyin farkinda olarakmi söylüyorsunuz bunu yoksa yaptiginiz sonuclarini düsünmeden basit bir milliyetcilikmi? Paskalya ve cadilar bayrami gibi etkinlikler bir cok ürün cikariyorsunuz sans 300, sans 200 ve kiyafetler. Noel etkinliklerinde bir aylik exp etkinliklerine sahip oluyorsunuz. Ne zaman bu etkinlikler olsa biz direk öne cikip ayrim olmasin bizde istiyoruz, bizim oyuncularda faydalanmali bundan diyoruz. Orada kutladigimiz sey onlarin bayramlari degil tek amac sizin bunlardan faydalanabilmeniz. Ramazan bayraminda yine etkinlik olacak, ramazan ayinda yine etkinlik olacak. Hic birsey olmayacak gibi bir ifademi kullandim? Ramazan ayinda yapilacak etkinlik genel bir etkinlik olarak uygulanacak, ramazan bayraminda olan ise sadece TR serverinda yapilacak dedim. Ramazan ayi süresince 3 gün etkinlik, 3 gün mola, 3 gün tekrar etkinlik seklinde ara ara uygulanmasinin nedeni de zaten ramazandan bir süre sonra genel yaz etkinliklerinin yapilacak olmasi. 

Buraya geliyorsunuz rest ceker gibi yazilar yaziyorsunuz. Peki bunu yazan kim? kimi temsil ederek kimin adina bu kadar keskin görüsler bildiriyorsunuz. Olmasin paskalya etkinligi, olmasin cadilar bayrami etkinlikleri noel etkinlikleri derken neleri geri teptiginizin farkinda oldugunuzu bile sanmiyorum. Siz yararlanmiyorsunuz belki, sizin icin bir sey ifade etmiyor belki ama yüzlerce oyuncu bu etkinlikler sayesinde item sahibi oluyor. Sahsiniz adina konusuyorsaniz bence kelimesini ekleyin ve bu kadar keskin görüs bildirmek yerine daha ilimli ifadeler secin. Yok eger tüm oyuncular bu görüste ise kendi aranizda toplanin karar verin bir sözcü secin o gelsin tüm oyuncular adina biz bu etkinlikleri istemiyoruz yazsin. Bizde bundan sonra yabanci ülkelerin özel günlerinde yapilan hic bir etkinligin burada uygulanmamasini saglayalim. Hic bir ülke yokki 1 ay boyunca sizlere uygulanmayan 1 aylik exp etkinliklerine sahip olsun. 6 yildir bunlardan tek tarafli olarak faydalaniyorsunuz. Durup bir düsünmeniz gerek.. Ve yine diyorum exp etkinligi yada baska bir etkinlik olmayacak gibi bir ifade kullanmadim. Hatta artik exp etkinliklerine ihtiyaciniz kalmayacak sekilde ayarlanmis bir skill'e sahip oldugunuzunda altini cizdim.

687 gün önce oluşturuldu #9
SaRGoNNaS
Seviye 140, Lapiris
Düzenbaz
Derion
Sayin Pegasus,
Benim yazdığıma da cvp verebilir misiniz?

Benim olduğum hiçbir yer sizin için güvenli değildir! Kalabalıkta ya da yanlız olduğunda, ansızın gözlerimi gözlerinde görebilir ya da nefesimi ensende hissedebilirsin. İşte o an ölüm kapından içeri girmiş demektir.

YAKALARSAM ÖLÜRSÜN!!!

687 gün önce oluşturuldu #10
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Yakında #EMO_ALT_1#

2
Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.