OYUN OYNARKEN ARA ARA KARŞILAŞTIĞIM SORUN

26 gün önce oluşturuldu #1
PrincepS
Seviye 140, Lapiris
Savaşçı
Derion
Öncelikle merhaba arkadaşlar,

Sizlere bir sorunumdan bahsedeceğim eğer sizlerde bu durum ile karşı karşıya gelmiş ve sorunu çözmüş iseniz yardımlarını rica ediyorum. Karşılaştığım soruna gelcek olursak 4story penceresi açık iken yani oyunda bulunduğum vakitlerde bazen arkadan windows sesi geliyor, o sesi de tarif edicek olursam masaüstünüzde hiçbir klosör açık değilken klavyede herhangi bir tuşa bastığınızda gelen ses. Oyunda hareket ederken, savaşırken vb durumlarda birden bu ses gelmeye başlıyor. Hareket edemiyorum tekrar tuşa basıyorum bir adım atıyor yine aynı ses, bu sorun herzaman değil ama çoğu zaman başıma geliyor.

Bende şöyle bir fikir yürüttüm; bu sorun win10 kasma sorununu çözmek için yeni bir yöntemi uyguladıktan sonra yani pencere modundan sonra başıma geldi acaba sistem oyunu pencere modunda olduğunu algılamayıp ara ara böyle birşey mi yapıyor?

Benim fikrim bu yönde. Sistemim eski diye de verebilir mi bu sorunu? yeni bir sistem topluyacağım en kısa sürede ama topluyana kadar şimdilik bu sistemle devam etmek istiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
20 gün önce oluşturuldu #2
Chrysler
Seviye 107, Lapiris
Büyücü
Valorian
Dostum pencere modundan kaynaklanan oyunu aşağı aldığında gelen sesten bahsediyorsun oyunda ilerlemeye çalışıp ilerleyemediğimde fark ettimki üstteki pencere modunun çubuğu maviden beyaza dönüyor klasik windows sesi cıkıyor oyunda ilerlemeye çalıştığında ancak tab, enter gibi tuşlara basmadan yada oyuna tıklamadan ilerleyemiyorsun bu durumda bunun için senin yapabileceğin en iyi şey bilgisayarının açılışıyla birlikte açılan programları ne aza indirmen virüs programı gibi sana oyundayken bildirim yollayabilecek şeyleri sessiz moda almandır. ben bunları yaptığımdan beri çok daha az karşılaştım sorunla ama kesin çözümü pencere modundan çıkmak olacaktır ki onun çözümünü halen daha bekliyoruz
20 gün önce oluşturuldu #3
PrincepS
Seviye 140, Lapiris
Savaşçı
Derion
Bilgisayarım biraz eski olduğu için söylediklerini oyun kasmasın diye daha önceden yapıyordum. Ama yinede bir kontrol edeceğim cevabın için teşekkürler.
19 gün önce oluşturuldu #4
PegasusTR
ADMİNİSTRATORS

Buna benzer bir sorunu yakın geçmişte ben de yaşamıştım. Benim sorunumun kaynağı klavyem 8 saniye sonra kendini kapatıyordu. Bir tuşa basılı halde 8 saniye bekleyince o uyarı sesini veriyor ve tuş takılı kalıyordu. Buna benzer bir sorun olabilir mi ?

Team Coordinator a.k.a Crew Leader

19 gün önce oluşturuldu #5
iWeOwnLegends
Seviye 140, Lapiris
Savaşçı
Valorian
Windows 10 tam olarak tam ekran sayılmaz 4story açıkken arkada masaüstü ile bağlantısı olabilir sorunun klavye ile ilgili olduğunu sanmıyorum işletim sistemin Windows 10 ise 8.1 öneririm
Ama anlattığın sorunun sana zararı yoksa kurcalamamanı öneririm
Münakaşada Zafer mağlup olanındır, Yenilmek zenginleşmektir.
18 gün önce oluşturuldu #6
PrincepS
Seviye 140, Lapiris
Savaşçı
Derion
Sayın Pegasus,

Sorunun klavyeden kaynaklandığını sanmıyorum. Sorun pencere moduna geçildiğinde karşıma çıktı daha önceden böyle bir sorunum yoktu. Windows 10’un yılbaşından önceki sürümünü kullanıyordum belki ondan kaynaklıdır diye düşündüm ve pazar günü en son sürüme güncelledim belki düzelir diye ama yine aynı değişen bir şey yok.

iWeOwnLegends,

Katılıyorum sana dostum Windows’tan kaynaklanan bir sorun. Format atmak da istemiyorum açıkçası dosyalarımın, dokümanlarımın ve diğer şeylerimin gitmesini istemiyorum. Şuan kullandığım PC dizüstü bilgisayarı olduğu için HDD’sini de yeni alacağım masaüstü bilgisayarıma takamayacağım, böyle kalması çok daha iyi. Oyunda da gerçekten benim için büyük sorun yaratıyor tam savaşıyorum birden takılıyor hareket edemiyorum ölmeyeceğim yerde ölüyorum ki bu birinci sorun ikincisi ise kalabalık ortama girince bilgisayar donuyor ekran öylece kalıyor gidiyorum bir çay alıp geliyorum oturup oyunun kendine gelmesini bekliyorum. #EMO_ALT_1#

Sanırım yapacak bir şey yok yeni PC alana kadar ya ara vereceğim ya da böyle oynamaya devam edeceğim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim iyi oyunlar.
6 gün önce oluşturuldu #7
Chrysler
Seviye 108, Lapiris
Büyücü
Valorian
Dostum ben bu sorunu eski virüs programım avastı silerek çözdüm. Avast oyun modunda olsam bile sürekli bildirim yolluyordu bende bilgisayardan tamamen kaldırdım şuanda o sorunu almıyorum. Bilgisayarında avast var ise kaldırmanı öneririm. Virüs programsız kalmasın diyorsan da avg oldukça yeterli bir virüs programı bunu kullanabilirsin.
6 gün önce oluşturuldu #8
PrincepS
Seviye 140, Lapiris
Savaşçı
Derion
Avastı birkaç gün önce sildim bende durumu gözlemliyordum şimdilik bir sorun gözükmüyor. Tekrar böyle bir sorun ile karşılaşacağımı sanmıyorum hepinize cevaplarınız için teşekkür ediyorum konu kilitlenebilir.
Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.