ZEMİ 4STORY GLOBAL SERVERİ KAPATMA KARARI ALDI. BİZE BİRŞEY OLACAK MI?

2 3
219 gün önce oluşturuldu #1
SaRGoNNaS
Seviye 140, Lapiris
Düzenbaz
Derion
Merhaba Sayın Yöneticilerim,

Zemi şirketi şok bir kararla 4story global serverini kapatacağını aşağıdaki bildirimle duyurdu:

Server Termination Notice
We regret to inform you that 4Story global server has come to a stage where the service is no longer sustainable. Therefore, the service will be terminated by the end of December.

Bu konuda tabiki bizi etkiler mi acaba bu durum diye düşünmekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Bu bağlamda bazı sorularım olacak, sizden cevap vermenizi rica edeceğim.

1- Bu durumun bir yansıması olarak Gameforge server kapatma gibi birşey düşünür mü? Keza şirket tarafından oyuna gösterilen ilgisizlik herkesin maalesef malumunda.

2- Şirket patch gibi birçok önemli dosyayı Zemi'den temin etmekteydi. Bu durumda bizim serverlarda artık patch olmayacak mı? Ya da süreç nasıl ilerleyecek?

3- Şirket hatta win10 sorunu gibi önemli sorunlarda da çözümü Zemi'den bekliyordu.. Bildiğiniz üzere win10 sorunu tam olarak düzelmedi pekala pencere modu sorunuyla boğuşmaktayız.. Bu sorunun çözülmeyeceğini mi düşünmeliyiz bu gelişmeler doğrultusunda.

4- Gameforge tüm serverlardaki online sayısı düşünüldüğünde çıkan rakamlar şirketimizi tatmin ediyor mu? Ya da Zemi'nin aldığı bu karar neticesinde kapsamlı server düzenleme (birleştirme-yenilik, vb...) gibi aksiyonlar almayı planlıyor mu şirketimiz?

Benim olduğum hiçbir yer sizin için güvenli değildir! Kalabalıkta ya da yanlız olduğunda, ansızın gözlerimi gözlerinde görebilir ya da nefesimi ensende hissedebilirsin. İşte o an ölüm kapından içeri girmiş demektir.

YAKALARSAM ÖLÜRSÜN!!!

219 gün önce oluşturuldu #2
SHaNKSQQ
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Derion
Sargonnas'a katılıyorum ve cevaplarınızı dört gözle bekliyoruz.
219 gün önce oluşturuldu #3
LahmacunBey
Seviye 140, Lapiris
Savaşçı
Derion
Sargonnas haklı oyunda muharebe rütbeleri wtfast hile gibi bir çok sorun var ve hiç biriyle ilgilenilmiyor günler önce açtıgım muharebe rütbeleri ile ilgili foruma hayla cevap verilmedi
219 gün önce oluşturuldu #4
TOLHILDAN
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Valorian
Sunucu Sona Erme Bildirimi
4Story global sunucunun artık sürdürülebilir olmadığı bir aşamaya geldiğini size bildirmekten üzüntü duyuyoruz. Bu nedenle, hizmet Aralık ayı sonuna kadar feshedilecek

doğrumu okuyorum yoksa sunucu mu kapanacak yazıyor yoksa ben mi anlamadım ama bu hiç hoşuma gitmedi biran önce bi açıklama ile biz oyuncuların içi rahatlasın istiyoruz sayın adminlerim umarım bi sıkıntı yoktur.
219 gün önce oluşturuldu #5
Selebre
Seviye 81, Lapiris
Rahip
Derion
Sargonnas katılıyorum 7-8 yıllık oyun günden günede online sayısı biraz daha artıyor kendini toparlamaya başladı böyle bi durumda kapatılma riski varsa cok kötü olur cevap beklemekteyim
219 gün önce oluşturuldu #6
MajestyTR
COMMUNİTY MANAGER

Zeminin global serveri kapatma kararini, Gameforge sirketide zeminin yayinlamis oldugu duyuru ile ögrendi. Zaten buda global server ile Gameforge arasinda herhangi bir bag olmadigini gösteriyor. Gameforge sirketinin 4story'yi kapatmak gibi herhangi bir plani yahut düsüncesi bulunmamaktadir. Global server tamamen Zeminin tasavvufunda, ülke serverlari ise tamamen Gameforge bünyesindedir.  Lakin hakli olarak sorma geregi hissettiginiz sorularada aciklik getirmek isterim. 4Story oyununu ilk olarak cikaran sirket Zemi oldugu icin gerek hata gideriminde gerekse yeni versiyonlarda bu destegi bize Zemi sirketi vermekteydi. Telif haklari ve yapilan anlasmalarin geregiydi bu bir nevi. Ancak Zemi 4story ile ilgili serverini kapatmasi, oyunla tüm bagini kopardigi anlamina gelmiyor. Yapilan bu anlasmalar hala devam etmektedir ve anlasma geregi Zemi gerekli destegi Gameforge'ye sunmakla mükelleftir. bu nedenle herhangi bir endiseniz olmasin. Bununla birlikte Gameforge bünyesinde bulunan oyun gelistirme departmanimizda bu niteliklere zaten uygundur ancak yine yukarda belirttigim gibi yapilan anlasmalar ve telif nedeniyle bu islemler zemi tarafindan yapilmaktaydi. Ayni zamanda sunuda biliyorsunuz ki Gameforge'nin tek calistigi firma Zemi degildir yada Zemi bu alanda tek firma degildir. Dün benzeri konular gerek almanya gerekse diger ülke serverlarinin forumlarinda da acildi. Takip ederseniz benzer aciklamalari orada da görebilirsiniz. 

Genel olarak Gameforge su aciklamayi yapiyor.

“As many of you read today, 4Story Global announced the termination of their services at the end of December. This came as surprising for us as it did for you, as we did not receive this information beforehand.
These are sad news, but what we can say right now: It’s not Gameforge’s intention to close the service for our territories.
We’re sorry for the trouble this announcement caused. We really would have preferred to inform you by ourselves about this development of 4Story Global.
All the best,
Your 4Story Team”

Bir cogunuzun bugün ögrendigi gibi 4Story Global aralik ayi sonunda serveri kapatacaklarini duyurdu. Bu bilgilendirme bize daha önce yapilmadigi icin, Sizler icin oldugu gibi, bizler icinde büyük bir sürpriz oldu bu.  Bunlar kötü haberler ancak suanda sunu net olarak söyleyebiliriz ki :  Gameforge sirketi sizlere vermis oldugu bu hizmeti sonlandirma niyetinde degildir.

Bu duyuru olayinin sebep oldugu karisikliktan dolayi üzgünüz. Biz gercekten 4Story'nin gelisimi hakkinda sizi kendimiz bilgilendirmek isterdik.

Tüm iyi dileklerimizle

4Story

Posted Image

219 gün önce oluşturuldu #7
oDemirsah
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Gor
oyun bakıma gırmıs bende server kapandı sandım #EMO_ALT_1#
219 gün önce oluşturuldu #8
SHaNKSQQ
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Derion
peki zemi ile olan bağlar koparıldıktan sonra oyunu geliştirme çalışmaları başlıyacak mı ?

Ne bileyim sık sık boss eventleri olsun, başka eventler olsun bunlar artacak mı yoksa daha da mı kötü hale gelip yıldan yıla eventler mi olacak?
Herkesin de gördüğü üzere sadece özel günlerde hep aynı tarz eventler geliyor. Bunlarda değişiklik olacak mı ?
219 gün önce oluşturuldu #9
MajestyTR
COMMUNİTY MANAGER

Suan da yapilmakta olan bakim da dahi, yil basi etkinligi kurulmaktadir. Yani Etkinlik sayisinda bir azalma olmayacak aksine bu düsünce ve endiselerinizin yersiz oldugunu göstermek amaciyla etkinliklerde artis olmasini saglayacagiz. 

Posted Image

219 gün önce oluşturuldu #10
SHaNKSQQ
Seviye 140, Lapiris
Büyücü
Derion
zaten suanki devam eden eventler klasikleşti artık oyunda kime sorsanız hangi ay hangi gün hangi eventin geldiğini ezbere bilir. Benim sorumdaki amaç farklı farklı daha zevkli daha çok oyuna ısıtacak eventler gelecek mi ki daha geçen ay event önerisinde bulundum - bulunduk bi kaçar tane kaale bile alınmadılar.
2 3
Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.