OYUNDAKİ OYUNCU SAYISI

2
200 gün önce oluşturuldu #1
IArchersI
Seviye 9, Lapiris
Okçu
Valorian
Merhaba Dostlarım...

Hepimiz biliyoruz ki oyundaki oyuncu sayısının azaldığını ve birçok eski oyuncuların oyunu bıraktığını.Aslında şunu herkes cok iyi biliyor oyunu güzelleştiren eski oyuncular ve ortamdı.Eskiden bu kadar ne hırsızlık vardı nede oyun bu kadar sıkıcı haldeydi.Bundan eminim ki herkes şikayetci.

Şimdi burada bizede büyük bir iş düşer.Oyun ekibinin bu konularda pek çalışmaları bulunmamakta bunun farkındayız ama bizim hep beraber bişeyler yapmamız gerekir.Bu konuda dostun düşmanın birleşip çözüm aramamız gerekir.

Evet Arkadaşlar ; hepinizi bu konunun altında yorumlarınızı ve çözüm önerilerinizi bekliyorum ...

Lütfen! Şimdiden söylüyorum "yok eskiler gelmez , ne saçmalıyorsun, bu iş olmaz , ya bırak bu işleri vs.
gibi şeyler kullanacak kişiler şimdiden gelmesin".

Herkese Teşekkür Ederim...
İyi oyunlar Dilerim...
200 gün önce oluşturuldu #2
eSupp
Seviye 140, Lapiris
Rahip
Valorian
Başka oyun oyna.
200 gün önce oluşturuldu #3
IArchersI
Seviye 9, Lapiris
Okçu
Valorian

Başka oyun oyna.

Kardeşim yukarıda yazdığımın neyini anlamıyorsun sonra geliyorsun savaş yok eski ortam yok böyle yazacak tipler hic yazmasında diye not düştüm git oku
200 gün önce oluşturuldu #4
iCamille
Seviye 121, Xhadra
Çağırıcı
Derion
Bu eskiye dönük özlemden gerçekten gına geldi. Eski eskide kalmıştır ikide bir hortlatıp durmayın şunu. Oyuncu sayısı konusunda oyunun gerçekten çok kötü bir durumda olduğunu söyleyemeyeceğim. Hatta üstünde hiç pazarlama yapılmamış bir oyun olarak gayet iyi bir pozisyonda yer alıyor ama tabii ki bu oyuncu sayısının artamayacağı anlamına gelmiyor. Şirketin uygulayabileceği birkaç politika (örnğn; oyunun Steam'e gelmesi, düzgün bir fragmanın oluşturulup YouTube'a reklam koyma) yararlı olabilir. Oyunculara gelirsek, sanırım eski oyuncuların yeni oyunculara merhamet ve yol göstermesi büyük bir önem arz ediyor. Yeni bir oyuna başlamak gerçekten yorucu ve kafa karıştırıcı olabilir, bu yüzden bu yeni oyuncuların oyunda kalmasını istiyorsak oyunu anlamalarında olabildiğince yardım etmeliyiz.

Bir konudan da bahsetmek gerekir ki bu da server 1'deki Valo-Derion dengesi. Bu denge bozukluluğunun nedenlerine girmek istemiyorum zaten oyunu takip eden kişiler bunu yakından incelemiştir, benim söylemek istediğim şey bu dengeyi bir nebze düzeltmenin yolu. Bildiğiniz gibi bu TR sunucusunun 2 serveri var; Xhadra ve lapiris. Eskiden Xhadra'da oyuncu olmasına rağmen oradaki oyuncuların Lapiris'e geçmesi sonucu uzun zamandır rekabet yok. Bence bu sunucunun Lapiris'in Valorian'ı tarafından değerlendirilmesi onlara bu dengeyi bir nebze de olsa düzene sokmaya yardım edecektir.
200 gün önce oluşturuldu #5
Herkesdisco
Seviye 60, Lapiris
Büyücü
Derion
Bence oyuna grafik güncellemesi gelmeli oyunda oluşan fps düşüklüğü çözülmeli ( eskiden çok rahat oynarken şimdi oyun feci kasıyor. Birde canavarlar yeniden tasarlanmalı 1 canavarı 50 tane yerde görüyoruz bir puma tasarlamis adamlar yesodeye 19.uzaya 40 döke 70 döke heryere koymuşlar boyayip boyayip azicik ugrasin ya Özet : Oyundaki tüm hatalar giderilecek Dev bir grafik güncellemei gelicek ( heryerde farklı canavarlar itemlerin simgeleri ayni olanlar degistirilecek fln) 79 levelde kalan uzay 139 levele kadar cikartilacak 89 99 109 119 129 139 ) oyundaki optimizasyon ve win10 sorunu çözülecek kesinlikle oyunun senaryosu iyilestirilmeli ve görevlerin exp si arttirilmali insanlar 5 saat dökümanda ayni slotu kesecegine görev yapip oyundan zevk almali yani demem o ki Metin1 Metin2 gibi 4story 2 cıkmalı muazzam grafikleri ve oyun zevkiyle Devasa reklamlar verilmeli youtuberlara ve oyunu tanitanlara hediyeler verilmeli ancak ve ancak ozaman yeni nesil bu oyunu oynar oyunda gördügünüz tüm oyuncular ya daha önce oynayip tekrar baslamis yada uzun süredir oynayan oyuncular Oyunda yeni oyuncu yok yok yeni nesil oynamiyor Can Alıcı Nokta : çok güzel dedim 4story 2 geliştirilmeli diye ama Oyunun geliştirici firması Zemi Ocak ayında kendi global serverini TAMAMEN kapattı bu demekki Zemi İnteractive 4story den umudu kesti ve daha az maaliyetli mobil oyun geliştirecekler #EMO_ALT_1# keşke elimizden birşey gelsed oyunu geliştirebilsek
uyuyamiyorum
200 gün önce oluşturuldu #6
IArchersI
Seviye 9, Lapiris
Okçu
Valorian

Bu eskiye dönük özlemden gerçekten gına geldi. Eski eskide kalmıştır ikide bir hortlatıp durmayın şunu. Oyuncu sayısı konusunda oyunun gerçekten çok kötü bir durumda olduğunu söyleyemeyeceğim. Hatta üstünde hiç pazarlama yapılmamış bir oyun olarak gayet iyi bir pozisyonda yer alıyor ama tabii ki bu oyuncu sayısının artamayacağı anlamına gelmiyor. Şirketin uygulayabileceği birkaç politika (örnğn; oyunun Steam'e gelmesi, düzgün bir fragmanın oluşturulup YouTube'a reklam koyma) yararlı olabilir. Oyunculara gelirsek, sanırım eski oyuncuların yeni oyunculara merhamet ve yol göstermesi büyük bir önem arz ediyor. Yeni bir oyuna başlamak gerçekten yorucu ve kafa karıştırıcı olabilir, bu yüzden bu yeni oyuncuların oyunda kalmasını istiyorsak oyunu anlamalarında olabildiğince yardım etmeliyiz.

Bir konudan da bahsetmek gerekir ki bu da server 1'deki Valo-Derion dengesi. Bu denge bozukluluğunun nedenlerine girmek istemiyorum zaten oyunu takip eden kişiler bunu yakından incelemiştir, benim söylemek istediğim şey bu dengeyi bir nebze düzeltmenin yolu. Bildiğiniz gibi bu TR sunucusunun 2 serveri var; Xhadra ve lapiris. Eskiden Xhadra'da oyuncu olmasına rağmen oradaki oyuncuların Lapiris'e geçmesi sonucu uzun zamandır rekabet yok. Bence bu sunucunun Lapiris'in Valorian'ı tarafından değerlendirilmesi onlara bu dengeyi bir nebze de olsa düzene sokmaya yardım edecektir.

işte beyler bekledigim öneriler İlginiz için teşekkür ederim
200 gün önce oluşturuldu #7
Herkesdisco
Seviye 60, Lapiris
Büyücü
Derion
Ve de en çok istedigim şey Muharabe alanı turnuvası olması Türkiyede Muharebe ( bg ) takımları kapisicak ( Twitch ve youtube da canli yayinlanacak) Türkiyenin en iyi bg takımi kura cekilerek diger ülkelerin en iyi takımıyla kapisicak ve 12 ülkenin en iyi takımina güzel bir ödül verilecek muazzam olur reklamlar verilir fln çok güzel hayal kurarim
uyuyamiyorum
200 gün önce oluşturuldu #8
iCamille
Seviye 121, Xhadra
Çağırıcı
Derion

Bence oyuna grafik güncellemesi gelmeli oyunda oluşan fps düşüklüğü çözülmeli ( eskiden çok rahat oynarken şimdi oyun feci kasıyor. Birde canavarlar yeniden tasarlanmalı 1 canavarı 50 tane yerde görüyoruz bir puma tasarlamis adamlar yesodeye 19.uzaya 40 döke 70 döke heryere koymuşlar boyayip boyayip azicik ugrasin ya Özet : Oyundaki tüm hatalar giderilecek Dev bir grafik güncellemei gelicek ( heryerde farklı canavarlar itemlerin simgeleri ayni olanlar degistirilecek fln) 79 levelde kalan uzay 139 levele kadar cikartilacak 89 99 109 119 129 139 ) oyundaki optimizasyon ve win10 sorunu çözülecek kesinlikle oyunun senaryosu iyilestirilmeli ve görevlerin exp si arttirilmali insanlar 5 saat dökümanda ayni slotu kesecegine görev yapip oyundan zevk almali yani demem o ki Metin1 Metin2 gibi 4story 2 cıkmalı muazzam grafikleri ve oyun zevkiyle Devasa reklamlar verilmeli youtuberlara ve oyunu tanitanlara hediyeler verilmeli ancak ve ancak ozaman yeni nesil bu oyunu oynar oyunda gördügünüz tüm oyuncular ya daha önce oynayip tekrar baslamis yada uzun süredir oynayan oyuncular Oyunda yeni oyuncu yok yok yeni nesil oynamiyor Can Alıcı Nokta : çok güzel dedim 4story 2 geliştirilmeli diye ama Oyunun geliştirici firması Zemi Ocak ayında kendi global serverini TAMAMEN kapattı bu demekki Zemi İnteractive 4story den umudu kesti ve daha az maaliyetli mobil oyun geliştirecekler #EMO_ALT_2# keşke elimizden birşey gelsed oyunu geliştirebilsek

Grafik güncellemesini gerekli olduğunu düşünmüyorum (ki böyle bir girişimde bulunabilmek için ciddi bir ekip ve para gerekir ve GameForge'un bunları sağlayabileceğini daha doğrusu sağlamak isteyeceğini(haklı olarak) hiç düşünmüyorum). Fps sorunun çözümüne ve canavar tasarımının tekdüze olmamasına, özgün bir hale getirilmesi konusunda katılıyorum. Seviye atlama konusunda da yaratıcı girişimlerin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Dök-mühür kasarak seviye atlanır ama bunlar bir süre sonra sıkıcı hale geliyor, oyundan soğutuyor insanı-en azından kendi tecrübelerim bu yönde oldu-. Karakter seçenekleri(saç şekli, rengi, yüz şekli vs.) arttırılmalı, her birkaç senede bir item seviyesini 4 arttırmak yerine bu itemlere çeşitlilik gelmeli. Mesela defans rahip, agresif rahip, kontrol rahibi gibi sınıf içinde sınıf seçme özelliği getirebilecek şekilde item güncellemesi gelebilir. Yani oynayış çeşidini arttıracak, tekdüzelikten kurtaracak gelişmeler lazım. Ne düşünüyorsunuz ama sadece birkaç numaraları yükseltmek güncelleme değildir. 44'den 48'e çıkar item seviyesini, +24 sınırını +28 yap, seviye sınırını 140 yap sonra de güncelleme Blizzard bir yerleriyle güler

Tabii bunları söylemek kolay, kolay olduğu kadar da saçma. Çünkü hiçbirimiz 4Story'nin oyun geliştirici ekibinde bulunmuyoruz ve bu fikirleri görüp görmedikleri, kale alıp almadıkları bir muamma. Bizim yapmamız gereken şey/yapabileceğimiz şey oyun içi etkenleri yani oyuncuların yönlendirdiği sistemleri kontrol etmek, denetlemek ve değiştirmeye çalışmaktır. Eğer tavsiyeler bu yönde olursa daha işe yarar bir sonuç elde edebiliriz.
199 gün önce oluşturuldu #9
LeeV4NCleeF
Seviye 110, Lapiris
Okçu
Valorian
Danışmanlık sisteminin ticaretten ziyade usta-çırak ilişkisi temelli olarak düzeltilmesi lazım. İnsanlar öğrenci yetiştirmeli, sıfırdan başlayanlara rehberlik etmeli, elinde fazla varsa 18 silah varsa bile vermeli. Gerek item gerek diğer konularda yeni başlayanlar ile 140 leveller arasında uçurum var. Bu uçurum az da olsa giderilebilir.

Her 140 levele bir öğrenci tarzı bir etkinlik ile destekte bulunulabilir.
199 gün önce oluşturuldu #10
Nyami
Seviye 140, Lapiris
Düzenbaz
Derion
Oyuna level patch gelirse bu sayının bir nebze artacağını düşünüyorum. Bir çok arkadaşım farklı farklı id lerde birden fazla 140 level hesap kastılar. En azından ''level sınırı artmış bir bakayım'' diyip gelenler illaki olacaktır. Hatta mühür dönmek için savaş falan derken rekabet olacaktır.
Bizi öldürmeyen darbe güçlendirir ..
2
Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.