4STORY SERVERLARI HK...

2
469 gün önce oluşturuldu #1
SaRGoNNaS
Seviye 140, Lapiris
Düzenbaz
Derion
Merhaba Sayın Yöneticiler ve Sevgili Oyuncu Arkadaşlar,

4story oyununa ait serverlar hakkında elimden geldiğince bilgi topluyorum. Bu bağlamda düşündüklerimi sizlerle paylaşmak, özellikle oyuncu arkadaşların çoğu aşağıdaki düşüncelerimle eş düşünceler içerisindelerse yöneticilerimizin bu fikri ilgili yerlere aktarmasını talep ediyorum.

Herkesin malumu pvp serverlarındaki oyuncu sayısı hızla artarken, maalesef official serverlardaki oyuncu sayıları hızla azalmakta. Almanya serverları dışındaki serverların hemen hepsi zaten aynı TR serverı gibi yokları oynuyordu.. Son edindiğim bilgilere göre Alman serverlarındaki aktif oyuncu sayısı da bayağı bir aşağılardaymış.. Kısa özet geçmek gerekirse oyuncular olarak biz daha çok etkinlik, update, pvp, vb.. şeyleri istiyoruz.. Officialda bunları bulamayanlar da hızla pvp lere kayıyor. Bu konuları yıllardır konuşuyoruz belki de, çoğunda da yönetim tarafından oyuncu sayısının artması yine biz oyunculara bağlı olduğu cevaplarını alıyoruz.. Ancak durum tam olarak böyle değil.. Oyuncuların bekledikleri şeyler bukadar netken, bunların gerçekleşme oranları bukadar aşağıda olunca oyuncuların da oyuna insan çekme çabaları biryerde tıkanıyor.. Metin 2 ye hala güncellemeler yapılıyorken (yeni sunucu açılması), aion bukadar kalabalıkken 4story neden üvey evlat muamelesi görüyor şirket tarafında bunu bilemiyorum. Belki de çok geçerli sebepleri vardır onu biz bilemeyiz tabiki. Reklam yapılmasının, sık sık yeni şeyler getirilmesinin, eventler & updateler yapılmasının maddi olarak şirketi nekadar zorlayacağını da biz buradan bilemeyiz ama her ne olursa olsun bu oyunun tamamen arka planda bırakıldığı büyük bir gerçek.

Benim düşüncem şirket oyuncuların bu beklentilerini bu oyun için gerçekleştirmekte bukadar zorlanıyorsa en azından birden fazla serverı olan Almanya serverlarını bir serverda birleştirse, kalan bütün serverlar içinde global bir sunucu açılıp orada birleşme yapılsa en azından toplam 2 serverda hatrı sayılır oyuncu sayısına ulaşılır da bütün bu gerçekleşmeyen beklentilerimize rağmen oyuncu sayısı otomatik artacağından insanlar en azından pvp ye doyar... Zaten işin en temelinde insanları pvp serverlara kaydıran da bu..

Umuyorum diğer oyuncu arkadaşlar da benim gibi düşünüyordur da yöneticilerimizden tek bir ses olarak bunu ilgili yerlere aktarmasını talep edebiliriz.. Çünkü oyunumuz gerçekten ölüyor, gidişat gerçekten kötü...

Benim olduğum hiçbir yer sizin için güvenli değildir! Kalabalıkta ya da yanlız olduğunda, ansızın gözlerimi gözlerinde görebilir ya da nefesimi ensende hissedebilirsin. İşte o an ölüm kapından içeri girmiş demektir.

YAKALARSAM ÖLÜRSÜN!!!

469 gün önce oluşturuldu #2
TheEternal
Seviye 104, Lapiris
Büyücü
Derion
Birleşme işi dışında, update ve event kısmına katılıyorum umarım dilediklerin gerçekleşir
469 gün önce oluşturuldu #3
vJiraiya
Seviye 140, Lapiris
Düzenbaz
Valorian
Sunucu birleşmesi hariç diğer hepsine katılıyorum.Ayrıca unutmamak gerekir ki pvplere gidenlerin bir çoğu ping yüzünden gidiyor bunuda göz ardı etmemek gerekir.Eşit şartlarda oynamıyoruz.
469 gün önce oluşturuldu #4
iHowlinWoLF
Seviye 140, Lapiris
Savaşçı
Derion
Hiç bir event vs potansiyel oyuncu sayısını değiştirmeyecektir. Event bitimlerinde eski moda geri dönülecektir. 140 seviyeye ulaşmış oyuncular (ki artık bu sayı baya fazla) söylediğin gibi sürekli PvP arayacaktır ve bu da ancak oyuncu sayısına bağlıdır şuan. Çünkü oyunda PvP yapılacak bir sürü alan zaten mevcut. Tek eksik oyuncu... Server birleşmesi de buna çare olabilecek tek çözüm şuan tarafımca.. Yeni insanlarla tanışarak, daha kalabalık ortamlarda savaşmak eminim ki bütün oyuncuları mutlu edecek ve yeni bir çekişme ortamı yaratacaktır.

He şu nokta ayrı bir mevzu: Yeni bir patchin gelmesi durumunda her server yine kaybettiği bi kısım oyuncuyu geri kazanacaktır, bir süreliğine.
469 gün önce oluşturuldu #5
vJiraiya
Seviye 140, Lapiris
Düzenbaz
Valorian
Server birleşmesini konuşacağımıza şu araz 4story gibi pvplerin kapanmasını şikayet edilmesini konuşsak daha iyi olur bizim server deki oyuncular oraya gidiyor buna çözüm bulunmalı.
469 gün önce oluşturuldu #6
Abdanlberia
Seviye 140, Lapiris
Çağırıcı
Derion
Doğru söze ne denir ki? Sargonnas haklı
469 gün önce oluşturuldu #7
1337Theta
Seviye 109, Xhadra
Düzenbaz
Valorian
Şöyle bir olay var serverların birleşmesi iyi hoş bir düşünce gibi geliyor ama büyük bir karışıklığa da sebeb vericek. Mesela 100 Gold TR serverında iyi bir rakam iken DE serverında bir büyük tentür 250 Gold. Sadece olay PvP değil bunlar da göz önünde bulundurulmalı. Bir çok oyuncu itemiyle aktarılacak. TR serverında 24 48 alacak paranız var mesela. Almanya serverına gittiğinizde 21 falan alabilirsiniz belki o paranızla #EMO_ALT_1#

Ha turnuvada olacakları saymıyorum bile #EMO_ALT_2#
Dükkanlarada 200'er 200'er yılbaşı topu dolu tanesi sadece 20 Gold. DE Serverına göre komik bir rakam.
Ha şuda ayrı bir konu: Her yeni patchde oyuncu kaybediyoruz. Geriye dönüp bakmaları gerekiyor.
469 gün önce oluşturuldu #8
xGraveDiggeR
Seviye 140, Lapiris
Düzenbaz
Derion
Fazlasıyla katılıyorum.Bu oyun için bazı insanlar ki bizler fazlaca emek sarfedip yeni başlayan oyunculara dahi gümüş olsun bilgi olsun fedakarlık yapıyorken , oyunu öğretmeye calışırken yöneticiler gerekli fedakarlığı yapmayıp oyuncuyu oyuna bağlayacak şeyler aramaz ise durum iyiye gitmek yerine böyle kötüye gitmeye mahkum.Her gün aynı şeyler her gün aynı rütin insanı sıkar , etkinlikler oyuncuyu oyuna bağlayan en büyük unsurlardır ki biri bitip biri başlaması lazımken veya doyurucu etkinlikler olması lazımken tam tersine insanları oyundan soğutan saatlerce uğraştıktan sonra gram bişey elde edemediğiniz can sıkıcı moral bozucu şeylere dönüşmesi ayrı bir tramva..

Gerekenin yapılması lazım bu oyunu ayakta tutan senelerdir emeğini bilgisini fedakarca aktarmaya çalışan oyunculardır.Onlar ellerinden geleni emin olun yapıyorlar.Şimdi sıra yönetimde ki ne kadar dikkate alınacağız merak ediyorum ama birşeylerin değişmesi şart..Saygılar sevgiler...
469 gün önce oluşturuldu #9
PuartzMvP
Seviye 140, Lapiris
Okçu
Derion
Sonuna kadar haklısınız sargonas bey birleşmeye bende katılıyorum
Aktif oyuncu azaldıkça oyundan soğuyoruz
469 gün önce oluşturuldu #10
LikeADragon
Seviye 140, Lapiris
Rahip
Derion
Sargonnas'a katılıyorum yanlış bilgi vermek istemem ama zamanında UK,BREZİLYA(SERVER VARMIYDI HATIRLAMIYORUM)VE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ serverlar'ında bizim şuan ki durumumuzun aynısı yaşanmıştı.Buna çare olarak bu serverlar'ı UK server'ında birleştirmek olmuştu.Bu çözüm şuan için bence de bizim için mantıklı.
2
Giriş Kayıtlı mısın?
Kayıt Ol Hesabın yok mu?

Girişimle birlikte GİŞ'i kabul ediyorum.

Kolay ve ücretsiz kaydolma imkânı.

E-posta adresini girer girmez başlayabilirsin!

Geçici şifren, belirtmiş olduğun adrese gönderilecektir.

Oyunda GİŞ ve Veri Gizliliği Koruması geçerlidir.